Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

buzoo

( buzağı inek yavrusu )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Davut ZAT arrow Kasder-Fed 3. Olağan Genel Kurulu
Kasder-Fed 3. Olağan Genel Kurulu Yazdır E-posta
Friday, 28 May 2010

Active Image

 

  Davut Zat
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Kasder-Fed 3. Olağan Genel KuruluAnkara'da tüzel kişilik kazanan ve 6 yıldır faaliyet sürdüren Kastamonu Dernekler Federasyonu geçtiğimiz günlerde 3. Olağan Genel Kurulunu yaptı. Geçen zaman sürecinde önemli sınavlar veren Kasder-Fed'in bu günlere gelmesi, tabiî ki pek kolay olmadı.

Çekirdek dernek olarak Kasyö-Der bünyesinde faaliyetine başlayan Kastamonulular, bir bir ilçe derneklerini de kurarak önce Kastamonulular Platformunu oluşturdular. Daha sonra da Federasyon çatısı altında toplandılar. Birlikten güç doğduğunun en bariz ispatı oldu federasyon süreci. Hamurunda ve temelinde birçok Tosyalı hemşehrimizin de lokomotif görevi gördüğü bir avuç Kastamonu sevdalısı yürek, Başkentin göbeğinde Kastamonu'nun tanıtımına katkı sağlayacak önemli etkinliklere imza attı. İftar yemekleri ve kuruluş yıldönümü yemeklerinin yanısıra Başkentte Kastamonu Günleri adı altında tüm Kastamonu ve ilçelerinin değerlerini görücüye çıkardılar.

Tosya-Der'in de üyesi olduğu Kasder-Fed, Başkentte 6 defa Kastamonu Günlerini kutladı. Altınpark, Zafer Çarşısı ve son yıllarda da Atatürk Kültür Merkezinde yapılan tanıtım etkinliği çok ses getirdi. İstanbul derneklerini de tetikleyen bu çalışmalar meyvelerini kısa sürede verdi. Koordine bir şekilde yürütülen iletişim ve bilgi akışı ile bu yıl, İstanbul Kastamonu Dernekleri de 3. Kastamonu Feshane etkinliğini düzenledi. Sayıları bu iki metropolde oldukça fazla olan hemşehrilerimiz,  düzenlenen etkinliklerden oldukça memnun kaldılar. Kastamonuluyuz diye göğsünü kabarta kabarta memleketlerine aidiyetin haklı gururunu yaşadılar. Tüm Türkiye'nin nabzını elinde tutan bu iki başşehir İstanbul ve Ankara'nın ev sahipliğinde; ülkemizin her bölgesinden insan etkinlik alanlarını ziyaret ederek Kastamonu ve yöresini daha geniş bir şekilde tanıma imkânını elde ettiler.İşte bu çorbada tuzdan öteye geçerek, ana unsur olma görevini üstlenen Kasder-Fed Ankara Derneklerinin 3. Genel Kurulu, aynı zamanda 6. Kastamonu günlerinin ter kokusuyla bir arada yapıldı. Henüz o tempolu günlerin yorgunluğunu üzerinden atmak üzereyken yeniden görev paylaşım zamanı tekrar geldi.

 Evet, 3. Olağan Genel Kurul toplantısı güzel bir atmosferde başladı ve yine başladığı şekilde aynı güzellikte de devam etti. Geçmiş dönem masaya yatırılarak enine boyuna tartışıldı. Bugüne kadar emeği geçenler teşekkür,  takdir ve plaketlerle onure edildi. Genel Kurul, önümüzdeki çalışma döneminin şartlarına uygun şekilde tüzük değişikliklerini yaptı. Yeni yönetimin belirlendiği toplantıya Tosya-Der de üye ve delege vererek birliğe destek sağladı. Genel Kurul delegelerinden yönetim kurulu üye sayısının artırılmasını isteyen yönetime, istenen yetkinin verildiği görüldü. Delege sayı oranında da ilçe derneklerine temsil hakkı verildiği gözlemlendi. İl ve ilçe derneklerinin hepsinin, yönetimde eşit temsilinin sağlanmasını bir incelik olarak görüyorum. Böyle bir özenin gösterilmesi Federasyon birliğinin korunması açısından çok önemlidir…

Üye artırımıyla birlikte kan tazeleyen Kasder-Fed yeni yönetiminin önümüzdeki iki yılda da güzel icraatlara ve faaliyetlere imza atacaklarına dair güvenimiz tamdır. Geçmişten aldığı tecrübelerle yeni üyelerin de enerjisini birleştirerek, verimli ve etkin hizmetler sunulacağından hiç birimizin kuşkusu yok... Kastamonu bayrağını dalgalandırmak üzere gönüllüler ordusundan oluşmuş, hiçbir maddi kaygısı olmayan, hatta maddiyatlarının bir kısmı ile zamanlarının çoğunu dernek faaliyetlerine harcayan tüm yöneticileri, dernek üyelerini ve hemşehrilerimizi canı gönülden destekliyor, seviyor ve takdir ediyoruz. Zor zamanda zor işleri el birliği ile yürüttükleri için alkışlıyoruz...

Bu vesileyle yeni federasyon yönetimini kutlarken, nitelikli kitlenin hiç kaybolmamasını ve başarılarının devamını diliyorum. 


Görüntüleme sayısı: 1889

  Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım