Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

neydiviyon

( ne yapıyorsun? )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Davut ZAT arrow Tosya İmam Hatip Lisesi Mezunlarının Buluşması
Tosya İmam Hatip Lisesi Mezunlarının Buluşması Yazdır E-posta
Saturday, 26 June 2010

Active Image

 

  Davut Zat
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Tosya Anadolu İmam Hatip Lisesi 35. Kuruluş yıl dönümünü düzenleyeceği "Mezunlar Günü" etkinliği ile kutlayacak. Gerçekten yıllardan beri böyle bir program düzenlenilmesi konuşulmakta, fakat bir türlü hayata geçirilememekteydi. İmam Hatip Lisesinin, kuruluşundan bu güne 28. mezunlarını vermeye hazırlandığı bir sürece rastlayan bu etkinlik, hakikaten tüm camiada ayrı bir heyecan uyandırmaktadır.

Zira böyle bir buluşma,  kurumsal anlamda yıllardır bir araya gelemeyen mezunlarımızın özlediği bir tabloydu. Duygusal ve sosyal açıdan olumlu meyveler vereceğinden de hiç kuşkumuz yok…

Bugüne kadar okulda görev almış personel, öğretmen ve tüm öğrencilerle emeği geçenlerin davet edildiği buluşma günü,  bir ilk olması bakımından gerçekten çok önemli. Ancak geleneksel hale dönüştürülmesi açısından da birincisi düzenlenecek olan bu etkinliğin, katılım düzeyi ve organizasyon açısından beklenen tatminkârlık da olması kaçınılmazdır!

Bu nedenle; herkesin üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirmesi bir görev olarak karşımızda durmaktadır. Aidiyet bağı olan ve gönlü bu sevda ile tutuşan her yüreğin, böyle bir tablo karşısında heyecan duymaması imkânsızdır. Herkesin imkânları oranında katılım sağlayıp duyarlılık göstereceğinden de kuşkumuz yok.İmam Hatip Lisesi 35 yılda 27 kez mezun verdi.

Tosya'nın eğitim ve öğretim hayatında da önemli başarılara imza atarken, her bir mezununu hayatın bir cilvesi olarak Türkiye'nin dört bir yanına yolucu etti. Şimdi ise; onları yılda bir kez de olsa tekrar geriye çağırarak, en son öğretim yılının yeni mezunlarıyla birlikte buluşturmayı hedeflemekte. Çünkü geç kalmış şeylerin daha fazla ertelenme lüksü yoktur! Düşünce bazından kurtularak hayata geçirilecek olan bu güzel buluşma, duygusal bir atmosferi de beraberinde getirecektir. Ne kadar mezununa ulaşılabilecek ve ne kadarının şartları böyle bir atmosferi paylaşma imkânı verecek, bunu hep birlikte göreceğiz.

Fakat katılım düzeyi ne oranda olursa olsun, bu etkinliğin her yıl yapılması ve geleneksel hale dönüştürülerek o güzelim sıralardan birlikte geçmiş ve hıdırlık tepesinin dibindeki dik yokuşu adımlamış insanlara, aynı havayı tekrar teneffüs ettirecek olması cidden çok sevinilecek bir durumdur. Ortak hatırası olanlar bir araya gelirken, zaman tünelinde geriye doğru yolculuk yapılacak ve özlemle o güzelim günler tekrar yâd edilecektir. Geçen yılların kimleri ne şekle dönüştürdüğünü ve ne işlerle iştigal ettiklerini fiilen görme imkânı elde edilirken, yeni mezunlar açısından da örnek bir tablo sergilenmiş olacaktır...

Şimdiden buluşma gününü iple çekiyor ve Tosya İmam Hatip Lisesinin mezunlarından birisi olmanın bahtiyarlığını, her daim şerefle taşıdığımı ifade etmek istiyorum.

Kaliteli ve güzel ahlak sahibi insanlar olma yolunda bizlere emek veren, kurumun bir neferi olmanın gelecekte de bize büyük sorumluluklar yüklediğini her daim vurgulayan, çok değerli hocalarımı da bu vesileyle tekrar saygı ve şükranla anıyorum.

 Organizasyonun gerçekleşmesi için emek veren tertip komisyonu başta olmak üzere, katkı sağlayan herkese kolaylık ve başarı dileklerimi sunuyorum.


Görüntüleme sayısı: 3536

  Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım