Online Sayaci 0Kayıp Parola?

Kim Online

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

keşik keşik

( sırayla )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Gezelim Görelim arrow Dipsiz Göl
Dipsiz Göl Fotoğrafları - Dipsiz Göl Resimleri - Dipsizgöl Manzaraları Yazdır E-posta
Sunday, 21 October 2007

 Dipsiz Göl

Dipsizgöl, İstanbul'dan Samsun'a doğru uzanan E-80 karayoluna 8 kilometre,Tosya'ya 16 kilometre mesafede bulunmaktadır. E-80 karayolundan yine asfalt olan ve çifter köyüne kadar süren yolda güzel manzaralar sizleri beklemektedir. Özellikle çifter köyü geçildikten sonra başlayan tali yol biraz bozuk olsada,ormanın içinden devam eder. Dipsizgöle kadar olan mesafe size çok güzel doğa manzaraları sunar. Hatta şansınız varsa yolda yabani kuşlara yada sevimli bir tavşana,onların yaşam alanında merhaba diyebilirsiniz.

Dipsizgöle ulaştığınızda,sizi çok daha güzel doğa manzaraları karşılar. Renklerin doğaya en yakışanlarını bir arada görme tadına varırsınız. Karşınızda duran göl,sessizce uyumaktadır vadinin kucağında. Hemen gölün başındaki çeşme o çok sevdiği ninnisini fısıldar dipsizgöle.

Gölün yanından yukarı çıkan yolu takip ederseniz yangın gözetleme kulesine ulaşırsınz. Burada da sizi 1800 metre rakımdan doğayı izleme şansı beklemektedir.

Gölün yanında piknik yapmak için hazırlanmış klübeler ve ateş yakma noktaları bulunmaktadır. Gölün diğer bir yanında ise konaklamak isteyenler için,doğayla bütünleşmiş motel sizi beklemektedir. Dipsizgölde geçirdiğiniz dakikalarda eğlenmeniz için bir çok neden bulabileceksiniz.
Böyle anlatmak güzel ama siz birde gelin Dipsizgölü yaşamanın güzelliğine varın.

 

Her insan kendine göre yorumlar doğayı.
Herkes kendine göre bir anlam katar manzara dediğimizden
yansıyan ışık demetlerinin gözde toplanışına.
Huzuru buluyorum dipsizgölün ikliminde ve
Dipsizgöl her seferinde doğanın tüm güzelliğini avucuma sunuyor.
 
 

 

 

 

 
© 2016 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım