Online Sayaci 0Kayıp Parola?

Kim Online

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

neydiviyon

( ne yapıyorsun? )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Huzura Açılan Damarlar Yazdır E-posta
Tuesday, 14 April 2009

 

Esma Nur Çetinkaya

 

 

Esma Nur Çetinkaya
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Vücudumuzdaki damarlar içimizdeki yollar gibidir. Üzerinde yürüyen adımlarımız olmasa da damarlarımızdan ne aktığını çok iyi biliriz, belki de sezeriz.  

Sadece kan mı akar damarlarımızdan? Duygularımız, düşüncelerimiz, isteklerimiz, umutlarımız ya da hayallerimiz –insana mana katan her şey- bu damarlardan yol bulamazlar mı kendilerine? Tuttukları yolun ilk ve son durağının “kalp” olduğundan emin olarak akmazlar mı?  Kâh coşarak; kalbi deli gibi attırarak, kâh sessizce; süt liman ederek... Fakat her defasında insana “insan” olduğunu hatırlatarak... 

İnsan yeni damarlar açmalı kendisine yaşamda. Tıpkı yerin altında maden damarları arayan madenci gibi aramalı o damarları. İzini bulduğu anda da işlemeli ve bu fırsatı değerlendirmeli. Değerlendirmeli ki kalbi genişlesin, ferahlasın. Hissettiği o eşsiz duygu “huzur”la da daha çok ses duysun ve sesini daha çok insana ulaştırsın. İşte bu ses oluşturma yollarından biri de internet ortamı değil midir günümüzde?   

Değerli Kastamonulu ve Tosyalı hemşerilerim; ben de daha çok ses duymak ve kendime yeni damarlar açmak arzusuyla bundan böyle www.tosya.gen.tr sitesinde sizlerle beraber olacağım. 

Üzerinde yürüdüğümüz her yol bizim için bir öğrenme ve kavrama sürecidir. Ve o eşsiz duygu “huzur” da bu öğrenme sürecinin vefalı bir dostudur. Sizlerle beraber bu sayfada yeni bir iletişim sürecine girdiğim için çok mutlu ve huzurluyum.

Bu konuda bana güvenerek, bu köşeden size yazı ile de olsa seslenmek imkânı tanıyan tosya.gen.tr sitesinin değerli yöneticileri ile bunun gerçekleşmesine vesile olan köşe yazarlarından Davut Zat Bey’e buradan teşekkür etmek istiyorum.     

Sizlerle buluşmanın sevinci her yeni yazımda katlanarak devam edecektir hiç kuşkusuz.

Yazılara yorum yazılabiliyor olması da ayrı bir güzellik okura verilen değer açısından... Güzel gündemlerle ve güzel bir yazar-okur ilişkisi içinde olacağımızın güven ve samimiyeti içinde sizleri sevgi ve saygı ile selamlıyorum...


Görüntüleme sayısı: 2183

  Yorumlar (5)
Yazan neminarin, 15-04-2009 11:28
hoşgeldiniz. Davut Bey'i çok beğenerek okuyorum. umuyorum ki, sizde güzel yazılar yazacaksınız.  
 
Şimdiden başarılar.
Yazan hbenek, 19-04-2009 21:43
EVET ESMA NUR ARAMIZA HOŞ GELDİN. BİLİYORUZ DOLU DOLU BİR KIZSIN İNŞALLAH BURADAN BİZİMLE BU BİLGİLERİNİ PAYLAŞARAK BİZLERE DE KATKILAR SUNARSIN BAŞARILAR..
Yazan ZAT, 20-04-2009 14:12
Sayın Çetinkaya bende hoşgeldin diyorum. Sitemizi olumlu katkılar sağlayacağından kuşkumuz yok. Başarılı yazılar yazacağından ve farklı bakış açılarıyla güzel şeyler üreteceğinden eminim.  
Hayırlı olsun.
Yazan Eyyüp Şâmil ÇETİNKAYA, 25-06-2009 19:38
Gerçekten çok güzel olmuş.Ellerine sağlık ablacığım...
Yazan Selahattin.Sürel, 13-07-2009 19:54
yazı gerçekten güzel tebrik ederim...

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım