Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

zabah

( sabah )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Tosya-Der Ankaradaki Tosyalıları Buluşturdu
Tosya-Der Ankaradaki Tosyalıları Buluşturdu Yazdır E-posta
Wednesday, 20 January 2010

 Geleneksel Hemşehri yemeklerinin yeni dönem toplantısını Tosya-Der 18 Ocak 2010 Pazartesi günü akşamında gerçekleştirdi. Geceye hemşehrilerimiz yoğun  ilgi gösterdiler.   

  Geleneksel olarak düzenlenen Tosya-Der’in başlattığı ve bugüne kadar sürdürülen “Hemşehri Yemekleri” nin 2010 yılı ilk yemeği, dün akşam Keçiören Belediyesi tesislerinden Halil İbrahim Sofrasında gerçekleştirildi. Yemeğe çok sayıda hemşehrimiz katıldı. Bir önceki yemekten bu güne kadar geçen zaman zarfında; katılımcı sayısındaki artış ve tanıdık simaların yanı sıra, yeni hemşerilerimizle tanışma imkânına da olanak sağladı.  Sıcak ortam özlemlerin giderilmesine ve güzel kaynaşmalara vesile oldu. Bir kez daha insanlarımızın birbirini özlediğine tanıklık ettik. Gerek katılımın zenginliği, gerekse hemşerilerimizin arasındaki bu sıcak ilgi, yemekten beklenen faydanın ispatı niteliğindeydi.

 Program, Tosya-Der Başkanı Sayın Sadık CAN’ın açılış konuşmasıyla başladı. Bir selamlama konuşmasıyla herkese hoş geldin diyen Başkanın ardından kürsüye, Tosya’dan kalkıp gelerek Tosyalıların selamını bizlere getiren Belediye Başkanımız Kazım ŞAHİN di.  “İçinizden birisi olarak Tosya’ya gönderdiğiniz birisiyim. Aranızda bulunmaktan çok mutluyum” diyerek sözlerine başlayan Kazım ŞAHİN, Tosya Belediyesinin çalışmaları ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Yaptıkları icraatlardan bahsetti. Bundan sonra yapmayı planladıkları projelerini de anlattığı konuşmasında zaman ve imkânlar el verdiği ölçüde bu yemeklere katılmak istediğini de anlatan ŞAHİN e katılımcılar tarafından büyük ilgi gösterildiği gözlemlendi. 

Daha sonra Tosya-Der Onursal Başkanı ve Tosya eski Belediye Başkanımız Mehmet OROÇÖZ bir değerlendirme konuşması yaptılar.

 Kastamonu Dernekler Federasyonu Başkanı Hasan ŞEN ‘ de “Başkente Kastamonu Günleri -6” etkinliğiyle ilgili çalışmaları anlattı. Süreçte hangi aşamaya gelindiğini ve bundan sonraki çalışmaların hangi istikamette yürütüleceğine değinen ŞEN, etkinliğin Kastamonu için önemine de değindi.

Daha sonra Kastamonu milletvekilimiz Sayın Musa SIVACIOĞLU bir konuşma yaptılar. Kastamonu’nun göç sorunundan, yatırımlardan, doğalgaz çalışmalarından, Ilgaz tüneli ile ilgili zorluklardan bahsetti. Sempatik kişiliği ile Sayın Vekil SIVACIOĞLU da yine ilgi odağı oldu.

Son olarak katılımcılara ve konuşmacılara teşekkür eden Tosya-Der Yönetim Kurulu Üyesi Davut ZAT, kapanış konuşmasında; hemşehrilik bilincinin önemine değindi. Bir arada bulunmaktan doydukları memnuniyeti ve bundan böyle de hemşehri yemeklerine devam edileceğinden bahsederek, tüm hemşehrilerimizin katılımlarının devam etmesini talep etti. Kastamonu için istihdamsızlığın göçe sebep olan baş sorun olduğuna değindi. Bunun için yeni yatırım ve fabrikalar kurulması gerektiği bu çalışmaların meyveler vereceğini, yemekli toplantıların içeriğinin zenginleştirilerek sosyal ve sanatsal aktivitelerle güçlendirileceğine de değinen Davut ZAT; herkesi tek tek ziyaret etme imkânının mümkün olmadığını fakat burada herkesi bir arada görme fırsatı elde etmenin güzel bir vesile olduğuna değinerek konuşmasını tamamladı. 

Hemşehri yemeğine İl Genel Meclisi Üyesi; Salih ASİL, Belediye Meclisi Üyesi ve Şöforlar Odası Başkanı Ahmet BAŞ, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Bakan Danışmanı Sami SÜMER, Tosya Ticaret Odası Genel Sekreteri Necati ABACI, Devrekani Dernek Başkanı İrfan Yavuz ATAY, Çatalzeytin Dernek Başkanı İbrahim ER ve Köy Derneklerimizin Başkan ve Yönetim Kurulu Üyeleri katıldılar.  

Kaynak: www.tosyader.com

 

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım