Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

keşik

( sıra )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Aşağıdikmenlinin Teşhis Sancısı
Aşağıdikmenlinin Teşhis Sancısı Yazdır E-posta
Thursday, 21 October 2010

 Aşağıdikmen Köyünde baş gösteren hastalıkla ilgili aradan geçen 20 günlük zamana rağmen, halen teşhis konulamadığı bildirildi. Teşhisi konulamayan hastalık için nasıl bir tedavi uygulandığı da doğrusu merak konusu olmaya başladı.

Köy muhtarından edinilen bilgiye göre; Başhekimlikten halen teşhise yönelik resmi bir açıklama yapılmadığı, gelen tahlil sonuçlarında mikrobik bulguya rastlanılamadığı ve hastalığın tahmin edilen “Tulorami” ile ilgisini olmadığının, şifahi olarak kendisine iletildiğini belirtti. Ancak, koruyucu tedavi uygulandığı Ankara’dan gelen sonuca göre hastalıkla ilgili net bilginini açıklanabileceğinden söz etti.

Hali hazırda tedavisi devam etmekte olan 5 kişinin hastanede yatmakta olduğu ve durumlarının sıkıntılı olduğunu öğrenildi. Kastamonu’da bir ve Ankara’da da bir olmak üzere iki kişinin tetkik ve tedavilerinin devam ettiğini anlatan Muhtar Kadir Eken, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bir an evvel hastalık teşhisinin konulmasını ve hastalığa neyin sebep olduğunun açıklamasını beklediklerini ifade etti.


Köy halkının gergin bekleyişinin sürdüğünü, gecikmelerin köy halkının psikolojisi üzerinde ciddi kaygılara yol açtığını ve yetkililerin belirsizliğin giderilmesi için daha etkin ve verimli çalışmalar yürütülmesini talep ettiklerini dile getirdi.


Köylülerden daha önce tedaviye alanların durumlarındaki sıkıntıların atlatılmadığı,  evlerinde yatmakta oldukları ve sosyal aktivitelerini yerine getiremediklerine değinen Kadir Eken kendisi de dâhil olmak üzere, günlük olarak hastaneye giderek ayaktan tedavi işlemlerini yürüten birçok kişinin olduğunu, bu muammaya dönen hastalık hakkında konunun bir an evvel aydınlığa kavuşmasını elzem olduğunu vurguladı. Köylülerine geçmiş olsun ve acil şifa dileklerini sunan Muhtar Eken, "Yetkililerimizden kesin sonuç hakkında kamuoyunun aydınlatılmasını bekliyoruz" dedi.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım