Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

çemkürmek

( kızgın bir şekilde bağırmak,karşı gelmek )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Aşağıdikmenliler Devreze Akıtılan Kanalizasyondan Endişe Ediyorlar Yazdır E-posta
Friday, 15 October 2010

 Aşağıdikmen Köyü Muhtarı Kadir EKEN; Köyümüzde meydana gelen salgın hastalığa dair teşhis belirsizliği sürerken, hastaneye kaldırılan kişilerin sayısındaki artışın devam etmekte olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü ve Tosya Devlet hastanesi teşhis ve hasta bakımları konusundaki çalışmalarını sürdürmekte. Ankara Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi Başkanlığına gönderilen kan ve idrar örneklerinden çıkacak sonuç beklenmekte. Bugün (14.10.2010) aile hekimliğinin köyümüzde yaptığı muayene ve kontroller sonucunda hastalık şüphesi bulunan 6 kişi daha hastaneye sevk  edildi.

Köy muhtarı ile yaptığımız görüşmede hastalığa neyin sebebiyet vermiş olabileceği ilgili sorumuza; “Devrez Çayına İlçe kanalizasyonun çıkması nedeniyle oluşan bir mikrop olabileceğinden bahsetti. Atık suyun tüketilen ürünlere bulaşması sonucunda mikrobik bir durumun oluşmasından endişe etmekteyim dedi. Ayrıca; Sağlık camiası yetkilileri ile yaptığımız görüşmelerde bulguların daha çok farelerden bulaşan bir virüse benzediği ve iletişim yoluyla bulaşma riskinin yüksek olduğundan bahsetmeleri bu yöndeki endişelerimizi artırmaktadır” dedi.

Muhtar Kadir EKEN’nin kendisi de karantina altında tutulan hastalardan. Konunun çok yönlü araştırılması ve daha etkin çalışılırak yetkililerin devreye girmesi konusunda yardım beklediklerini ifade etti. Salgının giderek yaygınlaşmakta, maalesef hastalık bulguları ortada olmasına rağmen henüz teşhis konulamamasında ayrı bir sıkıntı diyerek durum karşısında yaşanan mağduriyetten yakındı. Hastalığın Devrez çayına akıtılan kanalizasyonun azizliği olabileceğini ve konunun takipçisi olacaklarını kaydetti.

Bizde köy kaklımıza geçmiş olsun ve acil şifa dileklerimizi sunuyoruz. Umarız bir an evvel teşhis konulur ve tedavi yoluna gidilir. Daha büyük sancılar doğmadan bu sıkıntıdan kurtulurlar.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım