Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

iriii

( vay canına )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Gökomuz Köyü,Yayla Şenliğine Hazır... Yazdır E-posta
Tuesday, 23 June 2009
 Gökomuz Köyü bu hafta sonu Manasur Çayırında yapılacak olan Yayla Şenliği ile şenlenecek. Gökomuz Köyü ve Bektaşlar Mah. Kültür Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Yayla Şenliği 27-28 Haziran 2009 tarihlerinde Gökomuz Köyü Manasur Çayırında yapılacak.

 

 

Yayla Şenliğinde ilk gün Mevlid-i Şerif okunacak, akşam ise simsim oyunu ve müzik-eğlence programı var. Şenliğin ikinci gününde şenliğe gelen misafirlere keşkek, etli pilav, helva ve yayık ayranı ikram edilecek. İkramdan sonra Kırkpınar güreşlerinin tanınmış pehlivanlarının katılacağı yağlı güreşler yapılacak. Güreşlerin devamında ise bu yıl birincisi yapılan ve önümüzdeki yıllarda da geleneksel hale getirilecek olan Gökomuz Yayla Şenliği’nin Ağalık seçimi yapılacak.

Yayla Şenliği ile ilgili bilgi veren Dernek Başkanı Halil ÖZÇIRAK, "İnsanlarımızı 1400 metre rakımda mavi ve yeşil ile buluşturmak için böyle bir organizasyon düzenlemeye karar verdik. Şenliğimizde insanlarımızın doğa ile baş başa, yeşillikler arasında dinlenmesi, piknik yapması ve eğlenmesi için her türlü ortamı hazırladık, ayrıca çeşitli hediyelerin dağıtılacağı hediye çekilişimizde yapılacaktır. Çalışmalarımızda emeği geçen herkese ve bizlere verilen desteğe sonsuz teşekkür ediyorum. Derneğimiz tarafından organize edilen ve bu yıl birincisini yapacağımız Yayla Şenliğimize tüm halkımızı davet ediyoruz." dedi.

Kaynak:Belediye Basın Bürosu

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım