Online Sayaci 0Kayıp Parola?

Kim Online

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

gobel

( erkek,oğlan )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Hemşehrimiz Hakim Mehmet ŞAHİN'i Kaybettik Yazdır E-posta
Friday, 10 July 2009

  

İlçemizin yetiştirdiği hukukçulardan olan ve bir dönem Tosyamızda da Avukatlık yapan  değerli hemşehrimiz Yargıtay Hakimi Mehmet ŞAHİN'i Ankarada kaybettik. Cenazesi toprağa verilmek üzere bugün Tosyaya getiriliyor.

Bir dönem Tosyamızda Avukatlık da yapan Mehmet ŞAHİN daha sonra tekrar hakimliğe dönerek görevini Yargıtayda sürdürmekteydi. Hemşehrilerini çok seven Ankaradaki her türlü Dernek faaliyetlerine iştirak eden, ve Tosya sevdalısı olan ŞAHİN, hemşerilerine olan desteğini her zaman sürdürmüş bir isimdi.

Mehmet ŞAHİN'in Cenazesi bu sabah Ankaradan Tosyaya götürüldü. 10 Temmuz 2009 Cuma günü Cuma Namazını müteakiben Afşar Köyünde kılınacak cenaze naması sonrasında Köy kabristanlığında toprağa verilecektir.

03.11.1950 tarihinde Tosya da doğan Mehmet ŞAHİN, Tosya Lisesini bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1976 yılında mezun oldu. Konya-Karapınar’da Askerliğini Yedek Subay olarak yaptıktan sonra Çankırı’da Hakim Adayı olarak göreve başlayan ŞAHİN, Aşkale, Malatya-Yeşilyurt da Hakim olarak görev yaptı. Daha sonra Tosya’mızda Avukat olarak çalışmalarını sürdüren hemşehrimiz, tekrar hakimliğe dönerek Konya- Kulu ilçesinde görev aldı.

 Halen Yargıtay 10. Hukuk Dairesi Tetkik Hakimliği görevini sürdürmekteyken 09 Temmuz 2009 Perşembe akşamı Ankara da hayatını kaybetti.

Kendisine Cenabı Allahtan rahmet dilerken, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.

Mekanı Cennet Olsun.  Ruhuna Fatiha.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım