Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

göresi gelmek

( özlemek )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
KAS-GENÇ' in Sonbahar Etkinliği Yazdır E-posta
Sunday, 24 October 2010

Kastamonu Gençliğinin Ankarada gerçekleştirdiği  2010 Sonbahar dönemi etkinliğinde  bir araya geldik.  Altı yıldır aralıksız devam eden buluşmaya katılım zirve yaptı.Ankara’da bulunan KAS-GENÇ üyesi 150 öğenci tanıştı,kaynaştı,coştu.    

 KASDERFED-KASYÖ-DER ve KAS-GENÇ ‘in beraber organize ettiği geceye, dernek yöneticileri ,üniversite hocaları, bürokratlar ,milletvekilleri ve öğrenciler katıldı.

 İlk defa 2005 de gündeme gelen ve Ankara’da bulunan Kastamonu gençliğini buluşturma projesi olarak hayata geçirilen bu toplantılarda amaç:Daha önceki yıllarda Ankaraya gelip değişik üniversiterde okuyan öğrenciler ile yeni kazanıp yeni yerleşen üniversite öğrencilerini tanıştırma ve aralarında arkadaşlık ,dostluk oluşumuna katkı sunmak olarak gerçekleşmişti.

    Her yıl mayıs ayı sonlarında da mezun gençleri hayata uğurlama ve ayrılırken de kendilerine mezuniyet belgesi olarak KAS-GENÇ MEZUNUYET BELGESİ ‘ni sunmaktı.

  Bu yıl 10 ununcusu gerçekleşen gecede açış konuşmasını KAS-GENÇ Başkanı özge GÜNGÖR yaptı.Güngör konuşmasında: ‘’İki yıldırçok severek sürdürdüğü bu görevi mezun olması nedeniyle bırakacağını,yeni yönetimde yeni gelen arkadaşlar mutlaka görev alın. Çok zevkli çok güzel’’dedi.  Gözünün arkada kalmayacağını, Kastamonu gençlğinin bu projeyi çok sevdiğini , beğendiğini, ekip arkadaşlarıyla birlikte tüm zorlukları Kasyö-der Başkanı Uğur ABCA ve KASDERFED Başkanı Hasan ŞEN sayesinde aştıklarını,Genel merkezin bir anahtarının da kendilerinde olduğunu,  ‘’Her iki derneğimize, yönetim kurulu büyüklerime ve başkanlarımıza  teşekkür ederim. Bu zaman sürecinde asla kendimi yalnız hissetmedim.Genel merkez evimiz sizlerde babamız ,ağabeyimiz gibiydiniz.Bu ilginizi bundan sonrada sürdüreceğinizden hiç kuşkum yok.Yine birlikte  beraber güzel şeyler başaracağız.Bundan sonrada üzerime düşen her görev ve sorumluluğa hazırım hepinize çok teşekkür ediyorum’’dedi.

  KASYÖ-DER Başkanı Uğur ABCA konuşmasında ‘’Bu birlikteliği çok önemsediklerini geleceğin gençler olduğunu  Atatürk’ün bu cumhuriyeti gençlere emanet ettiğini bizlerde sizlerle beraber olmaktan mutluluk ve gurur duyuyorum. Sevgili gençler, ulu önder Atatürk’ün GENÇLİĞE HİTABE’sini okuyun ve dediklerini yerine getirin’’dedi.

   Söz alan KASDERFED Başkanı Hasan ŞEN ‘’Manzara karşısında cok duygulandım.Gerçekten çok güzel bir manzara.Emeği geçen herkesi ve katılan sizleri kutluyorum. Bu tür etkinlikler çok görkemli yapılıp arkasını gelmiyorsa o etkinlik zaman içinde unutulup asla amacına ulaşmaz.Önemli olan bir etkinliğe devamlılık kazandırabilmektir. Bizler, yılmadan usanmadan doğru bildiğimiz yolda çalışmaya devam deceğiz.Ankara’da Kastamonu gençliğini kucaklamaya  ve sorunlarını çözmede elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz.Bu projede emeği geçen ve gerçekten çök özveri gösteren, bu akşam işleri nedeniyle görünüp giden ,Satılmış TINIK arkadaşıma çok teşekkür ediyorum . Bu akşam bizlere bu sıcak yuvayı açan MOLA HOTEL’e ve çalşanlarına saygı ve şükranlarımı sunuyorum.Çok istedikleri halde proğramları nedeniyle aramızda olamayan sayın Murat BAŞESGİOĞLU, sayın Hasan ALTAN ve Gençlik ve Spor Genel Müdürümüz sasın Yunus AKGÜL’ünde selam ve saygılarını iletiyorum’’dedi.

  Gecenin ilerleyen bölümünde Kastamonulu akedemisyenlerden geceye katılan Gazi Üniversitesinden Yrd.Doç.Dr.Seyfi SAVAŞ,Yrd.Doç.Dr.Nuran SAY,Yrd.Doç.Dr.İlyas OKAN,Doç.Dr.Sema ALAY  Hacettepe Üniversitasinden Prof.Dr.Sadık ERİK Tanıtıldı.Hocalarımız ortak mesaj olarak gençlere başarılar dilediler ve mutlaka kendileri ile iletişim kurmalarını istediler.

   Mikrofana davet edilen Nail TAN hocamız ise ‘’Ah! Ben öğrenciyken bu dernekler niye yoktu’’ diye sitem ederek öğrencilik yıllarına ait  bir anısını anlattı .

    Diyanet İşleri Başkanınlığı’nda şube müdürü İzzet TOSUN ise bulunduğu konum nedeniyle burs konusunda başarılı öğrencilere yardımcı olduğunu bundan sonrada olmaya devam edeceğini ama ‘’sizlerdende başarılı olmanızı istiyorum’’dedi.

  Milli Piyango Genel Müdürü sayın Recep BİÇER ; Bu etkinlikleri çok beğendiğini iki yıldır katıldığını ‘’ YAPTIĞINIZ İŞİ SEVİN ,SAYGILI OLUN ,SEBAT EDİN’’ dedi.

  Millet vekillerimizden sayın Musa SIVACIOĞLU :Ortamı ,organizasyonu ve katılımı çok beğendiğini bunun mutlaka devam edilmesinin önemini vurguladı .’’ yönetim olarak sizleri mutka meclise bekliyorum hem gezdirmiş oluruz hemde sizleri bir öğle vakti mecliste ağırlamak istiyorum ‘’dedi .Tüm masaları gezerek öğrencilerle sohbet etti.

  Geceye İstanbuldan ayağının tozuyla katılan  Milletvekilimiz sayın Mehmet SERDAROĞLU, kendisini tanıttıktan sonra ‘’ilk defa katılmak nasip oldu çok beğendim. Ülkemiz çok önemli bir süreçten geçiyor.bölünmenin bile kanıksandırıldığı şu günlerde sizlere çok görev düşüyor’’ dedi. Öğrenci masalarını tek tek ziyaret ederek ülke gündemi ile ilgili gençlerle yüz yüze sohbet etti.

 Geceye TosyaDer Başkanı Sadık CAN ve Mustafa AKCA,Seki-Der Başkanı Şerif AYTAÇ, inebolu Der. Bşk Yrd. Kerim DAŞCI,Fatma YILDIZ, Özlem KARAKAYA, Kasyö-Der den Güler ÖZKARAR,Hüseyin BENEK,Hayri Arıkan,Nuh GÜNDOĞDU,katıldı.

  Bazı konuklarında yer bulamaması nedeniyle salondan ayrıldıkları görüldü.

  Gecede, değişik firmalarla yapılan görüşmelerde öğrencilere yönelik ; ücretsiz bilgisayar kursu,çok cüzzi bir üçretle sürücü kursu, gözlük ve çerçeve,otobüs firmaları ile görüşülüp indirimli bilet, ve hayırsever hemşehrilerimizden burs saglanması.

   Ayrıca dernek genel merkezinin hergün saat 10:00 ile 17: 00 arası açık olduğu öğrencilerimizin buradan yararlanabilecekleri hatta doğum günü partilerini bile burada verebilecekleri belirtildi.

  Gecenin ilerleyen kısmında ise getiren bir müzik grubu ile memeleket şarkıları eşliğinde doyasıya eğlenildi.

    İLETİŞİM:

  KAS-GENÇ: NECATİBEY CAD.56/17 KIZILAY –ANKARA

 

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım