Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

çabuk

( acilen hızlı )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Kazım Şahin Kandil Mesajı Yayınladı Yazdır E-posta
Thursday, 25 June 2009
Kazım ŞahinÜç ayların başlaması ve Regaip Kandili münasebetiyle Tosya Belediye Başkanı Kazım ŞAHİN bir mesaj yayınladı.

 

“Üç aylar; Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisine alan feyizli ve bereketli bir maneviyat mevsimidir. Bu aylar dini duygularımızın yoğunluk kazandığı merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerimizin doruk noktaya ulaştığı kutlu zaman dilimleridir.

 

Üç aylar; yaratılış gayemizi düşünmemiz, yaratan ve yaratılanlarla olan münasebetlerimizi gözden geçirmemiz için birer fırsattır. Kandiller geçidi olarak adlandırılan Regaip, Miraç, Berat ve Kadir gecelerinin de içinde bulunduğu üç aylar kendimizi denetleme ve değerlendirmenin taat, ibadet ve şükürlerimizi artırmanın, bir kere daha geçmişimizin muhasebesini yapıp geleceğe hazırlıklı olmanın bir vesilesidir.

 

Öyleyse bu mübarek günlerde yaratıcımıza, ailemize, çocuklarımıza, milletimize ve tüm insanlığa karşı görev ve sorumluluklarımızın olduğunu bir kez daha hatırlayalım. Yanlış ve kusurlarımızdan dönelim, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açalım. Yüce dinimizin bizden istediği kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yaygınlaşmasına gayret gösterelim. Sevgili Peygamberimizin bu aylarda dua ettiği gibi bizler de “Allahım Recep ve Şaban aylarını bize mübarek kıl ve bizi Ramazana kavuştur. diye dua edelim.

 

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Regaip Kandilini ve Üç aylarını tebrik eder, birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam Aleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenâb-ı Allah'tan niyaz ediyorum. dedi.


 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım