Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

tömbek

( insan yapısı yükselti tümsek )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Köşe Yazarımız Solmaz AKÇA Ankara Kitap Fuarına Katılacak
Köşe Yazarımız Solmaz AKÇA Ankara Kitap Fuarına Katılacak Yazdır E-posta
Sunday, 07 March 2010

  

  Sitemiz Köşe Yazarlarından Sayın Solmaz AKÇA, Atatürk Kültür Merkezi-Hipodrum'da düzenlenecek olan Ankara Kitap Günleri Fuarına  katılacak. Son yayımlanan kitabı "Mektup Arası Aşklar" kitabıyla okurlarıyla buluşacak olan AKÇA,  20-21 Mart 2010 tarihlerinde  Ankara'lı okurlarıyla sohbet edecek ve kitabını imzalayacak. 

Öğretmenlere dair birbirinden güzel gerçek öykülerin yanı sıra şiirlerin de yer aldığı derleme çalışmasını öğretmenler için hazırlamıştı. Hayatımızda önemli bir yer tutan öğretmenlerimize minnetimizi kelimelerle ifade eden Canım Öğretmenim sıcacık öyküleriyle bazen göz yaşartıyor bazen gülümsetiyor. Solmaz Akça’nın derlemelerinde köy öğretmenleri yanı sıra şehirde kendi aile hayatını yok sayarcasına fedakarca çalışan öğretmenleri anlatıyor. Yani öğrencileriyle çocuklarını birbirinden ayırmayan öğretmenlerin hala var olduğunu... 

"Canım Öğretmenim" kitabıyla öğretmenlerini anlattığı ilk kitabının ardından  Sinematografik bir dilden yararlanılarak kaleme alınmış olan "Tenimde Kesik Çığlıklar" isimli ikinici kitabıyla;  bir kadının geçmişiyle yüzleşmesini anlatıyor. Tüm aile bireylerini kaybetmiş, sevgilisi tarafından aldatılmış ve arkadaşı tarafından ihanete uğramış... Kabuslarla geçirdiği gecelerin sabahında çığlıklarla uyansa da neler gördüğünü hatırlayamıyor. Peki hatırlarsa? Ve hatırladıkları canını yakarsa?

Yağmur'un kabusları acı dolu bir geçmişin işaretidir. Ve Yağmur bu geçmişle nerede ve nasıl yüzleşecektir?
...
Çıplaklık... Soyunmak... Giyinmek... Kapanmak... Açılmak... Birçok soru geliyordu aklına çıplak bedenleri hatırladıkça! Teniyle ilk ne zaman tanıştığını düşündü. Annesi onu rahminden dışarı fırlattığında tanışmış olsa gerekti... Yumuk gözlerini annesinin mahremine dikmiş ve ağlamıştı. Hayatın en acımasız yanı Yağmur'a göre dünyaya gelmekti. Zaten dünyaya gelmiyordu. Kanla, pis sularla, pıhtılarla atılıyordu yaşama! Sonra biri tutuyordu onu, o birisi güvende olduğu yerle bağlarını koparıyordu. Sonra yine hiç tanımadığı o el, acımasızca ilk tokadını atıyordu ona. Ağlıyordu... Kanla tanışıyordu, tanıdığı ilk koku oluyordu taze kan kokusu... İnsanlar bu yüzden mi acımasız oluyordu acaba? O taze kan kokusunu tekrar mı içine çekmek istiyordu? demekteydi.

Şimdi ise; Gazeteci Yazarımız Solmaz AKÇA, kendi kaleminden üçüncü kitabı  "Mektup Arası Aşklar" la okurlarının huzurunda. Mektup Arası Aşklar şimdiden kitabevlerindeki yerini almaya başladı. Yazar kitapla ilgili  "bu kitapta aşkın dilini çözeceksiniz" diyor ve devam ediyor. " Bizlerde aşkı önce deniyoruz sonra öyküleştiriyoruz ve en sonunda bir oyun olduğunu anlıyor ve bu oyuna bir son veriyoruz." Akça'nın denemelerini, öykülerini ve bir oyununu birleştirdiği bu kitap, tarzından ödün vermeyen yazarın okurlarını sevindirecek.

 Arka Kapak Yazısı;
Kadın: Her aşk sahibini ayrılıkla sınar. Ben bu aşktan sınıfta kaldım. Ben artık aşksız yaşamayı öğrendim. Hasta bir aşkı kurtaramadığımı, kurtaramayacağımı geç de olsa anladım. Senin de dediğin gibi aşk için, aşktan vazgeçtim.

Adam: Her aşk sahibini ayrılıkla sınarmış doğru, ben senden ayrı kaldığımda o sınavı geçtim. Ve o zamanlar aklımın yüreğine itiraf edemediğini şimdi haykırabiliyorum seni seviyorum.

Bu yeni kitabıyla yazarlık serüvenine devam eden Sitemiz Köşe Yazarlarından Solmaz AKÇA yı sadece TV kanallarında aldığı çeşitli rolleriyle değil, aynı zamanda tiyatro, seslendirme, ünlülerle röportaj ve internet sitelerindeki köşesinden kalemiyle okurlarına seslendiği  yazılarıyla da tanımaktayız.

Evet, bu defa Sayın  Akça;  20-21 Mart tarihlerinde Ankara-Sıhhiye AKM'deki kitap günlerinde, Ankara'lı hayranları ve okurlarıyla buluşacağını müjdeliyor...

Biz de yazarımıza Ankara da buluşmak dileğiyle diyor, bundan böyle de başarılarının devamını diliyoruz.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım