Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

ıncık

( üzüntü keder )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
MHP'nin Belediye Başkan Adayı Belli Oldu Yazdır E-posta
Wednesday, 10 December 2008
Image29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Tosya Belediye Başkan Adayı belli oldu.

 

MHP Tosya İlçe Yönetiminin dün akşam (9 Aralık) yaptığı toplantının ardından 29 Mart 2009 Yerel Seçimlerinde Tosya Belediye Başkan Adayının Kazım ŞAHİN olduğu açıklandı.

 

 

 

Kazım ŞAHİN Kimdir?  

 Emekli Öğretmen ve İşadamı

23 Eylül 1955’te Tosya’da doğdu. İlkokulu Kargın Köyü'nde, ortaokulu Kastamonu 23 Ağustos Ortaokulu'nda bitiridi. 1973-74 öğretim yılı sonunda Çorum Erkek Öğretmen Lisesi'ni bitirdi. Yozgat’ta iki yıl öğretmenlik yaptıktan sonra Hacettepe Üniversitesi'ne girdi; ancak dönemin şartlarından dolayı bir yıl sonra ayrıldı. Daha sonra önlisans diploması aldı.

1978-1994 yılları arasında Yukarı Dikmen, Bayat, Karabey, Kargın köylerinde görev yaptıktan sonra 1994 yılında Tosya Mehmet Akif Ersoy iİköğretim Okulu'ndan Almanya’ya öğretmen olarak gitti ve 1994-1999 yılları arasında Almanya’daki Türk okullarında görev yaptı. 1978-1994 yılları arasında Tosya’da Ülkü-Bir, Kamu Çalışanları Vakfı ve Türk Eğitim-Sen kuruluş çalışmalarında ve yönetimlerinde yer aldı. 1994-1999 döneminde Almanya’da Türk Öğretmenleri Bölge Başkanlığı yapan ŞAHİN, Türk Okulları Aile Birlikleri Federasyonu ile Türk Ocağı kuruluş çalışmalarında ve çeşitli görevlerde bulundu. 1999 yılında yurtdışından dönerek Ankara’da göreve başladı. Bir yıl görev yaptıktan sonra emekliye ayrılarak ticarete başladı.

Ankara’da ticari faaliyetleri çerçevesinde İN-MED LTD.ŞTİ. ile inşaat işleri, İNTEDA LTD. ŞTİ.  ile bilgisayar işleri yapan ŞAHİN, sivil toplumculuk adına da Kastamonu ve Yöresi Dayanışma Derneği (KASYÖDER) ve Kastamonu Dernekler Federasyonu (KAS-DER-FED) kuruluşlarına öncülük yapmış ve uzun dönem de başkanlık görevlerini yürütmüştür.

Kazım ŞAHİN, evli ve iki çocuk sahibidir.

 
© 2017 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım