Online Sayaci 0Kayıp Parola?

Kim Online

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

dongura

( insanın vucut kiri )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Morkoç'tan,Şahin'e Basın Açıklaması... Yazdır E-posta
Tuesday, 06 October 2009
 Ak Parti İlçe Başkanı Naci Morkoç yaptığı basın açıklamasında ,Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin'i eleştirdi...Morkoç'un basın açıklaması şöyle...

                                               

 

 

 

 

 

                                                   HİZMETE EVET SİYASETE HAYIR       

                                                 Tosya’yı Hep Beraber Şahlandırabiliriz.     

       29 Mart seçimlerinden bu tarafa geçen 6 aylık süre içerisinde, Belediye Başkanı Sayın Kazım ŞAHİN; Tosya ile ilgili yapmış olduğu gözle görülür hiçbir çalışma olmamasına rağmen, Sayın Başkan çok şeyler yapmış gibi, basın yoluyla tam anlamı ile şov yapmaya devam etmektedir.   

      Eğer bu böyle devam edecekse; güzel Tosya’mız çok şeyler kaybedecektir.Ben ilçe Başkanı olarak şahsım ve teşkilatım adına, Tosya’nın yararına olan her konuda yardımcı olmaya hazır olduğumuzu söylemiş ve bunu da Tosya’nın yaşamış olduğu sel felaketinde tek yumruk olarak göstermiştik.      

     Bizim bütün iyi niyetimize rağmen, Sayın Belediye Başkanı siyaset yapmaya devam etmektedir. biz halkımızın gerçekleri bilmesinde fayda olduğunu düşünüyoruz.

     Biz, sayın Başkana,   Tosya’nın gelişmesi adına iktidarı ilgilendiren her konudaki çalışmada tam destek olacağımızı,tüm iyi niyetimizle belirttik. Elimizden gelen her türlü çabayı göstermemize rağmen, her şeyi sayın başkan kendi  yapmış gibi göstermektedir.Buda bize sayın başkanın desteğimizden başka övünülecek bir icraatının olmadığını anlatmaktadır.            

Bunu birkaç örnekle açıklamak gerekirse; 

       Başkan Şahin, vermiş olduğu demeçlerde Belediye’yi 3 milyon liraya yakın bir Borçla devraldığını söylemektedir.Asıl gerçek olan şudur ,bunu da halkın bilmesinden doğal bir şey  yoktur ki, Sait Gülabacı  Başkanlığı devrederken 2.400 bin lira borç, 2.550 bin lira alacakla devretmiştir. Anlaşılacağı üzere belediye borçla değil 150 bin lira alacak ile devredilmiştir. Başkanın burada yaptığı açıklama ile sadece siyasi şov peşinde olduğu anlaşılmaktadır.       

     Bir başka konu da  Belediyede iş başına geldikten sonra en iyi icraatın pis su arıtma tesisinin projesinin tamamlandığı yönünde olmuştur. Doğrusu şudur ki, Tarafsız ve adil bir Belediyecilik anlayışı içerisinde olunacaksa,  bu konuda sayın Sait Gülabacı’ya teşekkür etmesi gerekirdi. Çünkü, bu proje AK Parti belediyesi döneminde hazırlanmış ve bitirilmiştir. Ama sayın başkan bunu da kendine mal ederek siyasi şovuna devam etmektedir. .Ak Partili Belediye döneminde programa alınan duble yol çalışmaları, ilçe Başkanlığım döneminde hassasiyetle takiplerimiz sonucunda ihalesi yapıldı ve süratle yapımı devam ediyor.Konuya o kadar hakimiz ki davetimiz üzerine Sayın ulaştırma Bakanımız Binali Yıldırım,10.09.2009 tarihinde ilçemize gelerek  yüklenici firmaya bu yolun hızla bitirilmesi talimatını vermiştir.Fakat Belediye Başkanı,duble yolu kendisi ve partisinin çabaları ile yapmış gibi asılsız demeçlerle gündem değiştirme gayreti içine girmişlerdir.     

      Asıl ilçemiz için olmazsa olmazımız olan konulardan birisi de  Yüksek Okul yapımıyla ilgilidir. Yüksek Okul konusunda Başkanla yaptığımız bütün görüşmelerde biz taşın altına elimizi değil kafamızı sokmaya hazırız dedik ve öylede yaptık.     

    Yüksek Okul yapımı içini yürütecek dernek Başkanlığına Belediye Meclis üyemiz Fazıl Ateş’i getirdik.İşin bürokratik yönünü parti olarak hallettikten sonra parasal konularda yapmış olduğumuz çalışmalar neticesinde, İstanbul’daki iş adamlarımızla  görüşülmüş ve kendilerinden destek sözü alınmıştır.      

      Ankara’da yıllardır inşaat sektöründe çalıştığını her fırsatta  övünen sayın Başkana rağmen, görüştüğümüz Tosyalı olmayan firmalardan Okulun tüm Kalebodur ve fayansını karşılama sözü aldık.   

        Partimizin yönetimi ve Belediye meclisinde görevli arkadaşlarımızdan, Diğer maddi ve malzeme yardımı destekleri sağladık.Üniversite Yaptırma Derneği olarak yapılan bu çalışmalardan Toplamda 1 milyon TL (bir trilyon-TL) lik bir destek sözü aldık. Bütün bunları yaparken sadece ve sadece güzel Tosya’mızın geleceğini düşündük.  

Hiçbir siyasi hesap içinde olmadık,ama üzülerek görüyoruz ki 6 aylık bir çalışma dönemi ğeçtiği  halde, sayın Belediye Başkanımız yapamadığı icraatlarını, bizim yaptığımız işleri sahiplenerek kapatma yönünü seçmişlerdir.

   Sayın Başkanı Tosya’nın yüksek menfaatleri için ilk kez uyarıyoruz, yiğidin hakkını yiğide vererek gel birlikte hareket edelim,çağrılarımızı  yineliyoruz.   

 Eğer siyaset yapacaksak yapalım ama Tosya’ya zarar vermeye ne sizin nede bizim hiç bir hakkımız yoktur.                                                                                                        

 

                                                                                                                                Naci Morkoç

                                                                                                                        Ak Parti İlçe Başkanı

 

Kaynak:Haber37 Gazetesi/M.Kürşad Bazlamatçı

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım