Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

ahdiman

( intikam )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Prof Dr. Erdoğan Büyükkasap Son Yolculuğuna Uğurlandı
Prof Dr. Erdoğan Büyükkasap Son Yolculuğuna Uğurlandı Yazdır E-posta
Wednesday, 24 March 2010

 18 Mart 2010 günü hayatını kaybeden Erzincan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap memleketi Tosya’da onbinlerce kişi tarafından ebedi istirahatgahına uğurlandı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi olan oğlu Çağrı Büyükkasap babasını anlatırken; “Yalnız Kurt yenilmemeli diyerek hizmet ederdi” dedi.

18 Mart 2010 günü Erzincan Üniversitesi Eğitim Fakültesi bahçesinde bulunan rektörlük konutunda hayatını kaybeden hemşerimiz Rektör Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap düzenlenen törenin ardından Tosya Belediyesi Asri Mezarlığındaki aile kabristanına defnedildi.

Cenaze törenine Devlet Eski Bakanı ve İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu, Kastamonu Milletvekilleri Hakkı Köylü, Musa Sıvacıoğlu ve Mehmet Serdaroğlu, Çankırı Milletvekili Ahmet Bukan, Erzincan Valisi Abdülkadir Demir, Elazığ Valisi Muammer Erol, Erzurum Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak, Kırşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selahattin Salman, Erzincan Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Ercan Ekinci, MHP Merkez Disiplin Kurulu Üyesi M. Ziya Yılmazbilen, Kastamonu İl Müftüsü Fuat Altıntaş, Tosya Kaymakamı Arslan Yurt, Erzincan Belediye Başkanı Yüksel Çakır, Elazığ Belediye Başkanı M. Süleyman Selmanoğlu, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Mahalli İdareler İşverenleri Sendikası Genel Sekreteri Mehmet Oruçöz’ün yanı sıra Erzincan Üniversitesi’nden öğretim üyeleri, Büyükkasap’ın öğrencileri ve akrabaları, siyasiler, bürokratlar ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Cenaze için Erzincan’dan 3 otobüs, üç minibüs ve 8 özel araç gelirken Ankara Gazi Üniversitesi’nden ise bir otobüsün geldiği öğrenildi.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın cenazesi dün akşam getirildiği Tosya Devlet Hastanesi morgundan alınarak Tosya Belediyesi Cenaze Nakil Aracı ile eşinin ve çocuklarının bulunduğu eve getirildi. Burada eşi ve çocukları Rektör Büyükkasap ile vedalaştılar.

Cenaze buradan Müftülük Sitesinde bulunan namazgaha getirildi. Cenaze namazı öncesi kısa bir konuşma yapan Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın oğlu Çağrı Büyükkasap, "Babam her zaman işini layıkıyla yapmaya çalışmış bir vatan evladıdır. Bugün ağlayıp sızlama günü değildir. Babam her zaman başı dik, alnı açık; göğsünü kabartarak Kastamonu'nun Tosya ilçesinden 17 yaşında elinde bir çanta ile çıkıp Erzurum'a, Ağrı'ya, Erzincan'a gidip bayrağın dalgalandığı her yer vatandır felsefesiyle işini yapmış bir insandır. Babamın sevdiği şarkıda şöyle bir söz geçiyordu: "Yalnız kurt yenilmemeli'' diyordu. Babam yalnız kurttu, yenilmedi. Mekanı cennet, ruhu şad olsun. Onun sizlere hakkı helaldir, siz de hakkınızı helal edin'' dedi. Öğlen namazına mütakip Kastamonu İl Müftüsü Fuat Altıntaş tarafından kıldırılan cenaze namazı daha sonra omuzlara alınarak kortej eşliğinde Asri Mezarlığa götürüldü.

Kortejin önünde babasının fotoğrafı ile yürüyen oğlunun oldukça metanetli olduğu görüldü.

Prof. Dr. Erdoğan Büyükkasap’ın cenazesi Tosya Belediyesi Asri Mezarlığında bulunan aile kabristanına defnedildi.

Haber: http://www.tosyaturk.com 

CENAZE TÖRENİNDEN KARELER:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım