Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

urga

( ekmek yapılırken yada hamur işi yapılırken kullanılan kuru un )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Sağlık Meslek Lisesi Yüksek Okul Oluyor
Sağlık Meslek Lisesi Yüksek Okul Oluyor Yazdır E-posta
Tuesday, 23 December 2008

Sağlık Meslek Lisesi Yüksek Okul OluyorTosya İlçesinde yıllardır sürdürülen Meslek Yüksek Okulu girişimleri nihayet olumlu bir şekilde sonuçlandı.

12 derslik Tosya Sağlık Meslek Lisesi binası önümüzdeki eğitim ve öğretim yılına hazır hale getirilerek meslek yüksek okulu olurken, Sağlık Meslek Lisesi Kastamonu 'da ilk defa yaptırılan 8 derslik çelik kostriksyon modülle eğitim merkezinde eğitim ve öğretime devam edecek.

Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof Dr. Bahri Gökçebay, danışmanları ile birlikte Tosya İlçesine geldi kalabalık bir karşılama töreninden sonra Sağlık Meslek Lisesi binasında incelemelerde bulundu.

Sağlık Meslek Lisesi binasında incelemeleri sırasında Anadolu Ajansı mühabirine bir açıklama yapan Gökçebay "Tosya İlçesi eğitim ve öğretim için iyi bir potansiyele sahip, geçtiğimiz yıl bize iki bina gösterildi meslek yüksek okulu için ancak Tosya Sağlık Meslek Lisesi binası oldu yüksek okul için uygun olan bina bu binadır." dedi.

Tosya Halkı ve Kastamonu Valimizin de ısrarlı tutumu karşısında bina bize devredildi, şimdi biz nisan ayına tüm hazırlıklarımızı tamamlayarak 2009 Nisan ayında kontenjanlarımızı ve öğretim üyelerimizi belirleyeceğiz.

İki bölümden oluşacak Tosya Meslek Yüksek Okulunu, Ticaret Meslek Yüksek Okulu ve Ağaç ve Mobilyacılık Yüksek Okulu olarak açmayı düşünüyoruz, 2010- 2011 öğretim yılında ise Sağlık ve Hemşirelik Yüksek Okulunu açacağız.

Tosya yaptığımız çalışmalardan da anladığımıza göre bir üniversite için her türlü imkâna sahip olan bir ilçemiz, Tosya Halkımızın başta Tosya Belediye Başkanı Sait Gülabacı ile bize gerçekten destek olan Kastamonu Valimiz Mustafa Kara ve Sivil Toplum Kuruluşlarına teşekkür ediyorum." dedi.Sağlık Meslek Lisesi Yüksek Okul Oluyor

 

(İsmail Şanal - Anadolu Ajansı)

 
© 2017 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım