Online Sayaci 0Kayıp Parola?

Kim Online

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

uyku semesi

( uykunun etkisi )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow Tosya-Der Hemşehri Yemeğinde Tosyalıları Tekrar Buluşturdu
Tosya-Der Hemşehri Yemeğinde Tosyalıları Tekrar Buluşturdu Yazdır E-posta
Friday, 18 June 2010

 Geleneksel olarak 3 yıldır sürdürmekte olduğumuz Tosya-Der faaliyetlerinden olan "Hemşehri Yemekleri"  programı Haziran 2010 dönemi etkinliği ile derneğimiz, bir kez daha Tosyalıları buluşturdu. 16 Haziran 2010 Çarşamba günü İl Sağlık Müdürlüğü Sosyal Tesislerinden HEKİMEVİ’ nde gerçekleştirilen yemekli program, saat 20.00 de başladı.  

Programın sunumunu Tosya-Der Basın Müşaviri Davut ZAT yaptı. Sunuma;“Bu akşam tekrar bir araya gelebilmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. İçinde bulunduğumuz duygusal atmosfer, paylaşımın güzelliğini resmeden örnek bir tablo. Derneklerin yapabileceği şeyler elbette ki sınırlı. Dayanışmaya ve yardımlaşmaya katkı sağlayarak bir arada olabilmenin çabası içindeyiz. Evet, dernekçilikten maksat, gurbet elde hemşehrilerimizle bir arada buluşabilmek, tanışma ve kaynaşmayı artırabilmek…

İşte hemşehri yemekleriyle bu amacın gerçekleşmesine hizmet etmeye çalışıyoruz. Hasret gidermenin vesilesi olduğu kadar, her yemekte yeni simalarla tanışma imkânını da elde etmekteyiz. Vakitlerinizden zaman ayırarak buraya kadar gelip, bizi yalnız bırakmadığınız için mutluyuz.  “Hemşehri Yemeği” etkinliğimize hepiniz hoş geldiniz, şeref verdiniz.” diyerek konuklara teşekkür etti.

Program, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Akça’nın hazırladığı dernek faaliyetlerinin konu edildiği ve yemekli toplantılara katılanların resimlerine yer verilen bir sinevizyonla başladı. İlgi ile izlenen sinevizyonun ardından, Tosya’nın tanıtımını konu alan ve halen faaliyetini sürdüren mesleki faaliyetlerin yer aldığı görüntülerden oluşan güzel bir slayt ile devam etti.

Daha sonra Tosyalıların damak zevkine uygun bir şekilde hazırlanmış usta aşçımız İsmail ERZAYİM’in elinden servis edilen ve menü içinde Tosya keşkeği de bulunan  yemek ikramına geçildi. Yemek yenirken bir yandan sunular izlendi, diğer yandan da sohbetler yapıldı.

Programın ikinci bölümünde protokol konuşmalarına geçildi. Dernek Başkanı Sadık CAN konuklara bir selamla konuşması yaptı ve önümüzdeki günlerde köy derneklerinin düzenleyeceği etkinlikleri müjdeledi. Bu sene ki ramazan ayında iftar yemeği düzenleneceği müjdesini de katılımcılara duyurdu.

Daha sonra; Tosya-Der Onursal Başkanı Sayın Mehmet ORUÇÖZ bir konuşma yaptılar. Nükteli bir şekilde hikâyeleştirdiği konuşması ile konuklarla bu havayı paylaşmanın verdiği mutluluğu yineledi. İftar yemeğinde buluşma temennisiyle Tosya-Der Yönetim kuruluna teşekkür etti.  

Kasder-Fed Başkanı Hasan ŞEN ise konuşmasında;  Genel Kurul sonrası belirlenen yeni yönetimle ilgili bilgi verdi. İstanbul Feshanede düzenlenen Kastamonu Günlerine ait izlenimlerini bizlerle paylaştı. Ayrıca; Kastamonu Üniversitesinde yapılan mezuniyet töreni ve İstiklal Yolu Yürüyüşündeki katılımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Program içeriğinin yoğun olması nedeniyle konukların fazla vaktini almamak için protokol konuşmaları özellikle kısa tutuldu.

Geceye katılamayan hemşehrilerimizden Prof. Dr. Ali BARDAKOĞLU, Prof. Dr. Sadık ERİK,  Yargıtay ve Yüksek Seçim Kurulu Üyesi Hüseyin EKEN,  PTT Genel Müdür Yardımcısı Ali İhsan KARACA, Yüksek İhtisas Hastanesi Kardiyoloji bölümü hocalarından Doç. Dr. Kerem Vural ve Eski yönetim kurulu üyemiz Nevzat ESKİ'nin gece ile ilgili katılamama mazeretleri ile programın güzel geçmesine yönelik mesajlarıyla birlikte geceye ait başarı dilekleri ve selamları konuklara iletildi.

Haziran ayı Hemşehri Yemeğinde dernek yönetimimiz, konuklara güzel bir sürpriz hazırlamıştı. Diğer yemeklerden farklı olarak bu toplantımızda sanatsal etkinliklere ağırlık verildi.  Şiir dinletileri ve müzik programlarıyla misafirlerimizin sıkılmadan ve severek vakit geçirmesi sağlandı. İş, siyaset, akademi ve bürokrasi çevresinden hemşehrilerimizin katılımıyla renklenen gecede konuklar şiire ve müziğe doydular.

Kendisini fahri Kastamonulu ilan ettiğimiz ve geçtiğimiz yıl dernek merkezinde yönetim kurulu üyelerimize ve üniversiteli öğrencilerimize karşılıksız; kişisel gelişim kursları, diksiyon, beden dili ve etkili sunum teknikleri gibi konularda eğitim veren Kişisel Gelişim ve Yönetim Uzmanı Değerli Hocamız Yüksel BAĞIŞLAR ve ekip arkadaşları, ricamızı kırmayarak gecemize iştirak ettiler ve “Şiir Dinletileriyle” konuklarımızı şenlendirdiler.

Yüksel BAĞIŞLAR; "Sen Vurdun da Ben Ölmedim mi", Yasemin YAVUZ; "Tek Hece Aşk", Hüseyin ODABAŞI;"Şaşırdım Kaldım İşte" isimli şiirleri okudular. "Sürgün Ülkeden Başkentler Başkentine" isimli şiire ise birlikte düet yaptılar. Kendilerine bu şiir ziyafetleri dolayısı ile bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz.

Genç sanatçılarımızdan Yönetim Kurulu Üyemiz Mutlu BEZMEK'in kızı Cansu Naz, keman dalında ödüllü sanatçılarımızdan. Cansu Naz'ın   “Klasik Batı Müziği Enstrümanlarıyla" eserlerini seslendirdiği bölüm de büyük ilgi ve beğeniyle izlendi. Herkesin eşlik ettiği müzik icrasının ardından, programımızın sanatsal kısmı da tamamlanmış oldu.   

Yine; diğer yemeklerden farklı olarak çay ikramı, gecenin son bölümüne bırakıldı. Bir yandan çay içilirken diğer yandan da hemşehrilerimizin bir birleriyle konuşma ve dertleşmesine fırsat tanınmış olundu.

 Yapılan sohbetlerle, özlemler giderilirken başkentin göbeğinde; "Bir ses, bir nefes" olarak değerlendirebileceğimiz güzel bir geceye daha imza atıldı.

Bu geceye gerek katılımlarıyla, gerek telgraf ve mesajlarıyla, gerekse sanatsal açıdan destek veren herkese tekrar teşekkür ediyor, nice birliktelikleri tekrar paylaşmak ümidiyle, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Tosya-Der Basın Müşavirliği

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım