Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

yirteşi

( kalabalık şekilde )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Haber Arşivi arrow TOSYA-DER Hemşehri Yemeklerini Başlatıyor
TOSYA-DER Hemşehri Yemeklerini Başlatıyor Yazdır E-posta
Sunday, 10 January 2010

   Tosya-Der Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre; "Geleneksel Tosya Yemekleri" için start verildiği bildirildi. Yeni dönemde ilk yemek 18 Ocak 2010 Pazartesi günü Keçören Belediyesi tesislerinden olan Halil İbrahim Sofrasında verilecek.

 TOSYA-DER tarafından düzenlenen Geleneksel Hemşehri Yemeklerinin Ocak  2010 buluşmasına yoğun bir ilginin olacağı tahmin edilmekte. Uzun bir zaman ara verilen Hemşehri yemeklerine yeni dönemde de devam edilecek olup, bunlardan ilki; 18 Ocak 2010 tarihinde gerçekleştirilecektir. 

Ankara'daki Tosyalıların bir araya gelmesinde önemli bir görev üstlenen TOSYA-DER,  daha önce belirlediği üzere her ayın 15 ini takip eden ilk Pazartesi günü düzenlediği geleneksel yemeklerle hemşehrilerimizi bir araya getirmeyi gelenek haline getirmişti. Bundan böylede yeni süreçte de gelenegini sürdürecek olan Tosya-De,r Hemşehri Yemeklerinin Ocak 2010 buluşmasını Ankara-Keçiören Belediyesi Sosyal Tesislerinden olan Halil İbrahim Sofrasında gerçekleştirecektir. Düzenlenecek yemeğe Başta Tosyalı hemşehrilerimiz olmak üzere; KASDER-FED, KASYÖ-DER ve İlçe Dernekleri ile birlikte Köy Derneklerimizin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Dernek Üyelerinin katılması bekleniyor.

 Konuyla ilgili bir açıklama yapan TOSYA-DER Başkanı Sadık CAN"Kısa bir süre ara verdiğimiz Hemşehri Yemeklerine kaldığımız yerden devam ediyoruz. Daha önceki yönetimde başlayan Hemşehri yemekleri etkinliğinin çok faydasını gördük. Çıtayı düşürmemek ve  Hemşehrilerimizin kaynaşması, birbirlerinden haberdar olması açısından önemli olarak gördüğümüz bu buluşmaya gösterilen yoğun ilgi ve talebin karşılıksız bırakılmaması için etkinliklere devam edilecektir.  Ankara'nın yoğun ortamında bir kaç saatliğine de olsa Tosya havasını koklamak ve eş, dost-hemşehrilerimizle bir araya gelmek hepimizin arzusudur. Bu buluşmaya tüm hemşehrilerimizin katılımını bekliyoruz. Saygılarımla..." diyerek düşüncelerini ve beklentilerini ifade etti.

Tüm hemşehrilerimizi Tosya-Der olarak bir arada buluşmaya devam ediyoruz.

Yer: Keçiören Belediyesi Sosyal Tesisleri (Halil İbrahim Sofrası)

Tarih: 18 Ocak 2010 Pazartesi

Saat: 18: 30       

 

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım