Online Sayaci 3Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 3 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

gevmek

( beslenmek için ağızda çiğnemek )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Aşka Uzanan El
Aşka Uzanan El Yazdır E-posta
Sunday, 02 March 2008

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Hemen hemen hepinizin bildiği bir hikayem var sizlere. Bu hikayeyi zaman zaman hatırlıyorum. Hatırlamayı çok seviyorum. Anlatıldığı zaman dinlemeyi, bir yerlerde okumayı ve anlatmayı çok seviyorum.

Bütün duyguların ve kavramların üzerinde yaşadığı bir ada varmış. İyi, kötü bütün duygular barınırlarmış bu adada. Bir gün adanın yakın zamanda batacağı haberi ulaşmış duygulara. Bunun üzerine hepsi adayı terk etmek için sandallar ayarlamış ve yerleşmişler. Aşk adada en son kalan duygu olmuş. Çünkü mümkün olan en son ana kadar beklemek istemiş. Ada neredeyse batmak üzere iken aşk yardım istemeye karar vermiş. Bakmış zenginlik çok büyük bir tekneyle adadan ayrılıyormuş. "Zenginlik benide yanına alır mısın?" demiş aşk. Zenginlik "Hayır aşk teknemde çok fazla altın ve gümüş var seni alamam." demiş. O sırada muhteşem güzellikte bir tekneyle "kibir" geçmektedir. Aşk kibirden yardım diler. Kibir "Aşk çok sırılsıklamsın. Seni alırsam teknem mahvolur seni alamam." demiş. Çaresiz kalan aşk üzüntüden yardım istemeye karar vermiş. Üzüntü "Of aşk o kadar dertliyim ki  yalnız kalmaya ihtiyacım var." demiş. Mutlulukta aşkın yanından geçmiş. Ama o kadar  mutluymuş ki aşkın çağrısını duymamış bile. O sırada aşk bir tekneden bir ses duyar. "Gel aşk seni alacağım bak yanımda bilge de var."  Aşk kendini o kadar şanslı ve mutlu etmiş ki onu yanına kimin aldığını sormayı akıl edememiş. Yeni bir kara parçasına ulaşınca aşk iner. Ancak indikten sonra merak eder ve bilgeye sorar. "Beni yanına alan kimdi?" Bilge "Zamandı!" der. Aşk niçin aldığını sorar. Bilge "Çünkü aşkın ne kadar büyük olduğunu ancak zaman anlayabilir!" demiş.
     

Evet hikaye budur. Ama eklemek gerekir. Zaman her sorunun cevabını iletir bize. Bazen yaşadığımızın gerçekten büyük bir aşk olduğunu, bazense sadece kendimizi kandırdığımızı gösterir. Acı sonla karşılaşsakta yine zaman her şeyin ilacıdır…


Görüntüleme sayısı: 2240

  Yorumlar (1)
Aşkın Zamanı
Yazan gökha_n_azan, 03-03-2008 17:08
Bilge "Zamandı!" der. Aşk niçin aldığını sorar. Bilge "Çünkü aşkın ne kadar büyük olduğunu ancak zaman anlayabilir!" demiş. 
Gerçekten güzel bi hikaye.Ellerine sağlık.Başarılı olman ve bunu görmek keyif verici gerçekten..

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım