Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

olumu

( olurmu )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Boşanmanın Ağır Yükü
Boşanmanın Ağır Yükü Yazdır E-posta
Saturday, 29 December 2007

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Bu kez işleyeceğim konu çevremizi kuşatan, son yıllarda çoğalan, yaşayan kişi ve kişileri derinden yaralayan boşanma konusu... Çevremde yaşanan bu olaylardan etkilenerek yaşanmışlığı dile getirmeye çalışacağım.
 
"Yüzüme öyle bakma", "Benimle böyle konuşma"... Nasıl bakacağıma, nasıl yürüyeceğime, nasıl konuşacağıma senin karar vermenden bıktım. Hayatıma çizdiğin sınırlara uyarak yaşamaktan kendimi unuttum. Sahi nasıldım ben? Seni nasıl etkilemiştim? Ve seni etkileyen yanlarımı bile nasıl değiştirdin sen? Kırdım dizimi oturuyorum. Pencereler önünde tik takları sayıyorum. Bazen güneş yüzünü göstermeye niyetlendiğinde ancak uykuya dalıyorum, gelmeyeceğini anlayarak. Bazen de sabaha yakın sessiz gelişlerini dinliyorum aynı sessizlikte.
 
Biri var. Biliyorum. Ama soramıyorum. Çünkü doğru cevabı duymaktan korkuyorum. Yalan söylemeni tercih ederim. Seni hala seviyorum, senden vazgeçemem demeni isterim. Ama yapmazsın biliyorum. Doğrucu sen daha ilk sorumda tüm gerçeği avaz avaz haykırırsın, yıkılışımı düşünmeden.... Yıkılmaya hazır değilim, soramam sana. Ama böylede günden güne eriyorum. Hergün o gün bugün mü diye korkuyla açıyorum gözlerimi. Hani korkuyla nefes alıyorum desem abartmış olmam.
 
Yabancı artık karşımdaki, yabancıyım artık ben ona. Ne umutlarla, heyecanla, hayallerle kanatlanıp uçtuğum bu evde, kanatları kırık olarak çıkıp gitmek zorundayım. İstemeyerek, ayaklarımı sürüyerek. Neresinden tutunacağım bu hayata? Nerden başlayacağım? Yeni bir çizgi nasıl çizeceğim? Başkalarının acı hayat hikayelerini dinlerken içim acırdı. Ama bir gün benim başıma da geleceğini hiç düşünmemiştim. İnsana uzak geliyor mutluyken acı sonlar. Boşanmanın ağırlığı... Omuzlarıma yüklenecek eninde sonunda... Taşımaya gücüm var mı yok mu kimse sormayacak. Bana bir zamanlar en yakınım olan sevdiğim bile.
                 
Değişiyor herşey zamanla. Eskiyor. Yaşadıkça, eskidikçe bana güven veren şeyler, karşımdakini bıktırımış.. Herkes aynı hissedemiyor ne yazık ki. Suçlamıyorum onu. Belki hatalı olan bendim bu ilişkide. Kavga bile etmezdik biz. Belkide etmeliydik...
                      
Şimdi gecenin bu saatinde gözlerim yolda, kulaklarım ayak seslerinde, ağlayamamanın verdiği boğazımdaki yumruyla bekliyorum. Tek soru bile sormadan biten evliliğimize son noktayı ben koyacağım. Hadi gel artık, can yoldaşım, hayat arkadaşım. Son kez gel....
 
Kurduğunuz yuvanın daim olması dileğiyle...

Görüntüleme sayısı: 2566

  Yorumlar (3)
Yazan Karacemal, 05-01-2008 15:58
Duygularını yazmak için biriktirecegine konuşmayı tercih etseydiniz belki bir yanlışı yarım bıraktırabilirdiniz.Nedenlerini ögrenebilirdiniz,belkide neden sizsiniz ama hiç ögrenemiyeceksiniz. 
Annenizin evinde yoldan gecenleri izleyip birinin sizi fark etmesini bekliyor olacaksınız artık.O zamana kadar da yüreginiz eskileri yaşayıp tekrarlardan bıkacaksınız. 
Sonun da bıkıp kader diye mazerete sıgınıp dizlerinizi kırıp o son'u bekliyor olacaksınız. 
Çünkü O na iyi dileklerini iletmekle bu yazıya çoktan razı olmuş oldunuz.
Boşanmanın Ağır Yükü
Yazan Havva, 20-01-2008 22:03
Cok ilgiyle okudum, elinize saglik, böyle bir konuya yer vermeniz icin de yüreginize saglik. Tebrik ederim.  
Ben de buradan ilave etmek isitiyorum. 
Her İlişkide 3 TEMEL: SEVGi, SAYGI, HOŞGÖRÜ karsilikli olmali. Tek tarafli nereye kadar gider??? Ne mutlu bir beraberligi gerektigi gibi yürütebilen eslere zaman asimina ugramadan, varliklarinin kiymedini vaktinde bilen... buraya bir de link eklemek istiyorum, bir cok farkli okuyuculara aydinlatici olmasi icin 
http://www.evliliksarayi.com/evlilik_evlilik_sorunlari.htm
Yazan maçkolik, 01-03-2009 16:18
:cry

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım