Online Sayaci 3Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 3 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

aşamlayın

( akşamleyin )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Çok Geç Olmadan
Çok Geç Olmadan Yazdır E-posta
Thursday, 19 July 2007

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Ciğerlerinde ince hastalık varmış, öyle dediler. Bunu kendisi de biliyor muydu acaba? Ağır ağır çıkıyorum hastane merdivenlerini. Yüreğimde bir sızı, boğazımda bir yumru. Gözlerimse çoktan iflas etmiş…

Geçen sene bir Ramazan gecesinde bir poşet dolusu kitap getirmişti bana. “Al kızman sana getirdim, okursun." demişti. Hep öyle derdi bana. “Kızman” onun sevgisini ifade etme biçimiydi. Nasıl mutlu olmuştum kitapları görünce. Minnettarlığımı dile getirmek için hiçbir şey yapmamıştım ama. Şimdi sarılsam çok mu geç kaldım? Ama ona yetmiştir gözlerimdeki sevinç biliyorum.

Amelelikle kazandığı üç kuruşla ancak ömrünün son baharında alabilmişti başını sokabileceği evini. Daha borcunu bile ödeyemeden, hani derler ya sefasını bile süremeden ciğerlerindeki ince hastalıkla, işte dört yataklı bir hastane odasında öylece bekliyordu.

Ne kadar kısa yapmışlar bu merdivenleri... Şimdi kapının önündeyim. Birazcık dudaklarıma tebessüm katmalı ve güçlü durmalıyım. Nasıl yapabileceksem?

Kapıyı açıyorum. İşte orada yatıyor. Bana bakıyor. Yemyeşil gözlerinde bir mahcupluk, bir yeniklik ve birazda minnettarlık var. Öyle ki suçlu görüyor kendini. Bize bu acıyı yaşatmanın suçluluğu var gözlerinde. “Geldin mi kızman?” diyor. “Geldim dede, geldim.”. Ellerim titriyor. İçimde gözyaşlarımla verdiğim savaşı zar zor kazanıyorum. Ama sesimle aynı mücadelede yenik düşüyorum.

Geçen zamanın kıymetini bilememek neden hep böylesi acıtır insanın içini? O hep vardı, yanımdaydı. Her zaman verdi… Verdi… Verdi… Bense güzel duygularımı açığa çıkarmaktan hep utandım. Dile getirmek neden bu kadar zordu? Neden karşındaki insana iki kelimeyle dünyaları bağışlayacağımı biliyorken, sustum? Pişmanlık onarılmaz bir yara. Şimdi sizde sarılın en yakınınıza, çok geç olmadan.

Bir süre sustuk öylece… Ben bakıyordum. İşte bu gözler zamanında aşık olmuşlardı. Yüreği pır pır etmişti bir zamanlar. Ellerinde ağır çalışmanın izleri duruyordu. Çok az zaman sonra hepsi toprak olacaktı. Gidip sarılsam şimdi, tutabilir miyim gözyaşlarımı? Hayır, bunu yapamam. Neler hisseder kim bilir? Belki daha çok suçlar kendini, beni üzdüğü için. Daha geçen akşam anneme “Sen git, ben bu gece ölmeyeceğim!” demişti. Ama son bir pişmanlık daha yaşamamak için, vücudunun sıcaklığını ve kokusunu hiç olmazsa ömrümde ilk defa tatmak için gittim sarıldım.

O ağladı… Ben ağladım… O ağladı… Ben ağladım… Dudaklarımda iki kelime “Gitme dede!”.


Görüntüleme sayısı: 2729

  Yorumlar (9)
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 20-07-2007 23:13
BEN HÜLYA ÇOK GÜZEL SANA HERŞEY YAKIŞIYOR [ÇANKIRI]
Çok Geç Olmadan
Yazan ibocan_37, 22-07-2007 07:51
TEŞEKKÜRLER HÜLYA HANIM...
Çok Geç Olmadan
Yazan seyfettintopcu, 22-07-2007 13:49
yazını okudum güzel inşallah devamı gelir .ben tosyanın akbük köyündenim ankarada yaşıyorum .ibrahim çemçem yakın arkadaşım trafoda çalışan slmlar
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 24-07-2007 16:28
seni takip edeceğim. başarılar dilerim. FAHRİYE SARI
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 04-08-2007 13:04
hülya abla ben hasan çok güzel yazmışsın tebrik ederim başarılarının  
devamını dilerim
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 08-08-2007 07:55
Sayın Çemçem, güzel duygulu ve içten bir yazı olmuş. Eldeki fırsatların değerini bilmek, zamanı iyi kullanmak ve sarfedilmesi gereken güzellik adına her ne varsa zaman ve mekan bizim elimizdeyken yapmak adına önemli açıklamalara yer verdiğiniz yazınız için yüreğinize ve elinize sağlık diyor, yazılarınızın devamını bekliyoruz. (D.Zat)
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 06-08-2007 11:48
çok duygulandım.kalemine yüregine saglık.gurbetin verdigi buruklugu da eklersek içim sızlayalar okudumm.Arif DOMURCUK(ŞİLE)
Çok Geç Olmadan
Yazan Misafir, 11-09-2007 14:14
Ellerine ve yüreğine sağlık diyecem başka söz söylenemez  
By_KIMIL  
Bahçelievler/ist 

Yazan gökha_n_azan, 01-03-2008 19:13
Eline ,emeğine ,yüreğine sağlık.Yazılarını beğeni ile takip ediyorum.Başarılar..

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım