Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

ilügüm kemüğüm gurudu

( susadım )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Hoşçakal Bile Demedin
Hoşçakal Bile Demedin Yazdır E-posta
Thursday, 13 March 2008

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Bir rüzgar esti. Sen bi tarafa ben bi tarafa… Şans ki aynı şehirdeyiz ikimizde. Şanssızlık ki hiç tesadüf etmiyor yollarımız, hiç kesişmiyor. İşte bu yolda belki de sen vardın biraz önce. Ağır ağır yürüyüp geçtin. Kokun kalmış olabilir mi? Derin bir nefes çekiyorum. Hayır alamıyorum kokunu...

Hava soğuk. Buz gibi. Her zaman ellerim üşürdü. Bu kez içim buz tuttu. Gözlerim hep telefonda.. Sanki arasan duymayacağım da kaçıracağım beklenen anı. Beklenen ansa bu defa hiç gelmeyecek oysa. Biliyorum. Biliyorum da gözlerime söz geçmiyor işte. Umutsuzca bakıyor, bakıyorum yollara bir de telefona.        

Taşınmaz mı olmuştu bu sevda omuzlarında? Sahi yüreğinden çıkıp omuzlarında ağır bir yük ne zaman olduk biz? Aynı soruları kendime de soruyorum. Evet taşınmaz olmuştu bende de. Ama seni o kadar çok seviyordum ki, hasretin daha ağır bir yük olacaktı...

Hep korktum bir gün gidersin, bir gün bitti dersin diye. Oysa bitti bile demedin. Ne dersin, sence de bir hoşçakalı hak etmiyor muydu bu aşk? Bilmiyorum...       

Bazen bilmemek daha iyi diye düşünüyorum. Hani bazı soruların cevaplarını almak yüreğini daha da sıkıştırır. Anlamsızlıkta bocalarken belki de daha ağır gelir aldığın cevaplar. Önce karşındakini suçlarken, sonra kendine yönelir suçlamaların. Aynada acıyan gözler görürsün kendine. Boşver bilme en iyisi.

Hangi yarım kalan aşk unutulmuş ki? Avunurum bu ve bu gibi sözlerle. Hem hep tamamlanacak değil ya… Hadi yarım kalsın bu öykü de. Hadi silmeden gömelim geçmişe. Hadi bu yazıyı okurken tebessüm edelim sakince.


Görüntüleme sayısı: 2631

  Yorumlar (5)
Yazan Yalcın, 13-03-2008 18:02
Tebessüm yetmez birazcık da yutkunmak gerekir.:)) 
Silmeden nasıl gömülüyor gecmişe ya canlanırsa anılar orada.O zaman son sigaranı yak keyfine bak.
Yazan sen emlak, 13-03-2008 19:08
Bazen düğüm, düğüm olur insanın boğazında.Zordur o kelimeyi cümlelerin içine yerleştirmek.Bazen de yakışmaz hiç bir yere o kelime.Belki sizin hikayenizede yakışmıyordur.Hoşçakal demek.
Yazan gökha_n_azan, 13-03-2008 21:02
Bazende sessizce çekip gitmek çok şeyi anlatır.O anda cümleler kurmaya gerek duymadan.Sırf sevdiğinin iyiliği için sevdiğinden vazgeçmek ve sessizce alıp başını gitmek uzaklaraa.Güzel bi çalışma daha.Başarılar seninle olsunn her daim.
Yazan sen emlak, 14-03-2008 15:33
"Hicran, yine hicran , yine hicran ki sana 
Dünya evi boş kalmadı. 
Havva ananın, Adem babanın  
Tatlı suçundan bu yana". 
Bir yazarımızda böyle demiş.Hayatın yalın ve sürekli olan bir gerçeği ile alakalı olarak.
kendine iyi bak
Yazan ahmet37, 02-04-2008 23:07
Kendine iyi bak bir veda degil elveda cümlesidir çogu zaman. O üç kelimeden çok daha fazlasini gizler içinde... 
Kendine iyi bak. Çünkü bundan sonra kendinden baskasi olmayacak yaninda sana bakacak. Ben olmayacagim. Kendine iyi bak ve beni düsünme. Çünkü ben de seni düsünmeyecegim artik. Arama sakin beni, yazma, çünkü ben yazmayacagim. Sil beni yüreginden, çünkü ben silecegim. Fakat, yasanilan, paylasilan güzel seyler hatirina sana yürekten mutluluklar diliyorum. Ve ben bir daha dönmemek üzere gidiyorum.  
"Kendine iyi bak" derler, kursunu kafana sikip giderler... .. 
belki de hoşçakal diyememek bundandır.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım