Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

meğersitmiyon mu

( begenmiyor musun )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Söz Vermiştin
Söz Vermiştin Yazdır E-posta
Tuesday, 18 September 2007

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Sitemler biriktiği an yaşamda hep böyle başlayan cümleler söyler insan. "Hani söz vermiştin?" İşte bende böyle başlıyorum sözlerime. Hani söz vermiştin herşey değişecekti? Hani söz vermiştin yine eskisi gibi olacaktı? Yalan söylemek neden?

Bazen düşünürsün, mutluluğa rağmen hata mı diye. Böyle sevmeye değer misin sen? Önceleri buna cevap, elinde balonlarıyla bir bulutun üzerinde oturan çocuğun tebessümü gibi dünyalarca "evet" olur. Ya şimdi? Tehlike sezinleyince başını kabuğuna gizleyen bir kaplumbağa misali boynunu büküp ''hayır'' dersin. Vefasızlığı affedemezsin.

Bir söz vardır. Önemli olan sevgi bulmak değil, elinde olan sevgiye sahip çıkabilmektir. Anlıyorum ki sence öyle değil. Sevgiler bitince geriye ne kalır? Sevgi olmayınca ilişki neden devam eder? Alışkanlık mı? Peki sorarım sana, alışmak mı daha zor sevmek mi? Sen alışkanlığı bense sevgiyi yaşıyoruz. İkisinin ortasını bulamaz mıyız bilmiyorum.

Sitemler sadece kırgınlık yada kızgınlıktan gelmez. Sevgiden gelir. Sevgi nedir sence? Sevgiye değer verirsindi sen. Ya sevgiden gelen siteme? Kızar mısın bana? Kırılır mısın bana? Yoksa umrunda olmaz mı? Yine bilmiyorum. Bana söz vermiştin, sözünde durmadın. Söz aldın benden ölene kadar sevmek için. Nereye kadar?

Karşılık olur mu? Sence olsun mu? Sevgi bu, emek ister yürek ister. Seni seviyorum dedim ya bana güven. Ölene kadar sevmek mi? Artık söz veremem...


Görüntüleme sayısı: 2615

  Yorumlar (7)
Söz Vermiştin
Yazan Misafir, 20-09-2007 15:30
bazen birini kendinden çok sevsende o bunu anlamak istemediği sürece bi işe yaramıyor.eğer karşındaki insan seni gerçekten severse bu sevgiyi haketmek için yaşar.senin sevginden güç alarak hayata devam eder.ama artık ne sevginin ne aşkın bi değeri kalmamış.verilen sölzer seninde dediğin gibi tutalsaydı eğer herşey çok başka olurdu.Atatürk'ün de dediği gibi "sevgi ekilen yerde sevinç biter." boşwer gerisini kim kime ne yaşattıysa elbet bigün o da çeker.eda boyraz
Söz Vermiştin
Yazan Misafir, 21-09-2007 08:53
Hala senin gibi sevenler varmış demekki Hülya hanım. Ancak buna saygı duyulur. Lakin gidenle gidilmediğine, ölenle ölünmediğine göre yeniden sevmeye ve sevilebilmeyi de bilmek gereklidir. Katılıyorum size... Kıyamete kadar gidenin gelmesini beklemek birazda aklı devre dışı bırakmak olmuyor mu?
Söz Vermiştin
Yazan Misafir, 21-09-2007 08:55
Sözünde durmayan gitsin, Sözüne sadık kalan gelsin. Sadakat ? Gidene hala sadakat duymak ve beklemek bir ömrü heba etmektir. Oyüzden evet artık bekleme bencede... :)
Panorama
Yazan aksan37, 18-09-2007 10:45
Hocam öncelikle ağzınıza sağlık. Tespitleriniz tam manasıyla mükemmel.Özellikle meydandaki parkın özele verilip, halk bimarına açılması yazın en önemli işiydi. Tosya nın en gözde yerinin hava karardıktan sonra ne yaptığı belirsiz kişilerce zaptedilmesi, hepimizin aynı dertten muzdarip olduğu bi durumdu. Çoğumuzun "Yav paralar sazcıya, sözcüye gidiyor. Nemize lazım bu festival?" diyerekten bir bardak suda fırtınalar kopardığımız şenlikler de çok önemli. Halkımızın bu tür eğlencelere ne kadar susadığı o günlerdeki mahşeri kalabalıktan belli. Son olarak hocam bi önceki yazınızın üstünden yetmiş dörtgün geçmiş. 
Şu aralığı uzatmayıp, bizleri o engin görüşlerinizden mahrum bırakmayın desem sanırım ayıp etmiş olmam. 
ALİ KAPUCU
Panorama
Yazan zayten, 18-09-2007 13:31
Yazınız çok güzel olmuş.Duygularımıza tercüman olmuşsunuz.Elinize yüreğinize sağlık.En kısa zamanda yeni yazılarınızı okuruz inşallah.
Panorama
Yazan tansell, 19-09-2007 21:48
Eh be hocam hergün siteye giripte yeni yazı yazmışmı diye bakmaktan aylar geçmiş.Yaşlılık insanı tembelleştiriyor besbelli :) 
Kalemine yüreğine sağlık ama bir daha bekletme bu kadar ya ayıp oluyo biz gençlere :)) 
 

söz vermiştin
Yazan erbaaeray37, 13-07-2008 20:23
selam hülya yazıların süper başarılarını ve yeni yazılarını bekliyorum erbaaeray

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım