Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

dıkı dıkı vi

( yesene,atıştırsana )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Timsah Gözyaşları Yazdır E-posta
Friday, 20 February 2009

Active Image

 

 

Hülya Çemçem


Keşke her ağlayan mağdur olsaydı… Kim haklı kim haksız anlamak ne kadar kolay olurdu… Ağlamak çoğu kez duygularımızın dışa vurumu olsa da, bazen en büyük silahımızdır. Bu silahı çokça kullananlarsa duygularımızı sömürüp, hayatımızı çekilmez hale getirenlerdir.

Ağlıyor… Hala ağlıyor… Anlamıyorum ben seni. Gerçekler o kadar gün gibi ortada ki, gözyaşlarınla hangisinin üzerini kapatabilirsin anlamıyorum. Hiçbir bir şey senin düşündüğün gibi değil. Ne çevrendeki insanlar senin zannettiğin kadar aptal, nede sen sandığın kadar zekisin.

Suçlu insan psikolojisi nedir, nasıl olur, bilir misin sen? Nasıl bakar gözleri? Gidip aynaya bakar mısın? Kızarmış gözlerin. Kaç gecedir uykusuzsun? Zihninde konuştuğun ve haklılığına dair senaryolar yazdığın insanların, kalbinde bıraktığın bir damla keder, vicdan azabı biriktirmedi mi yüreğinde? Bu yürek sızısından nasıl kurtulacaksın? Kin mi duyarak? Suçluluğunu örtmek için bağırıp çağırarak mı? Kapıları çarparak mı? Yapma! Tanıyorum seni. Hazırladığın kılıfların neler olabileceğini bilmeseydim, belki gözyaşlarına kananlardan olup, seni üzenlere cephe alırdım. Üzdüğün insanları birde zalimlikle suçlayarak, yüreklerindeki acıyı ikiye katlıyorsun. Sana verilen değeri hiçe sayarak, gözler önünde sergilediğin oyunun, gönülsüz oyuncuları olmaya zorluyorsun. Kimse bu oyunu seninle oynamak istemiyor. Hayatın kendisi bu… Bir - iki yanlış seçim birçok insanın hayatını etkileyebiliyor.

Af dilesen inan affetmeye hazır herkes seni. Büyüklük gerçekten böyle bir şey olsa gerek. Bir tatlı gülüş, bir sıcak bakış belki affetmeye yetecek seni. Belki de affetmiş görünecekler. Şuan kafam çok karışık… Hem yapmaya çalıştığın şeylerden rahatsız oluyor, sana yakıştıramıyor hatta sana kızıyorum. Ama biran evvel insanların gönlünü alıp, kırgınlıklarını unutturup, mutlu olmalarını sağlayarak seni affetmeye hazırlanmak istiyorum. Bugüne kadar taktığın tüm maskeleri saklamana gerek yok artık. Herkes maskesiz dupduru yüzünle çoktan tanıştı senin anlayamadığın.

Gözyaşlarının arkasına sığınma artık. Yalancı çobanın hikâyesi gibi gerçek gözyaşlarında sağlam bir omuz bulamayabilirsin. Senin küçük gördüğün büyük insanların kocaman yüreklerinde senin anlayamadığın şekilde her zaman sevgi ve yer bulacaksın.

Dilerim bunu bir gün anlarsın…


Görüntüleme sayısı: 2060

  Yorumlar (5)
Yazan ekıncıklı_hasan, 24-02-2009 13:23
slm mrb hulya guzelmmıs begendım devamını beklerız
Yazan maçkolik, 01-03-2009 16:11
Böyledir işte...NANKÖR MÜ ARIYORSUN? Çooook.... Güzel olmuş. Aynen devam et.
Yazan Evrensel, 09-03-2009 18:06
:p
Yazan serdarhan, 19-03-2009 04:29
Güzel bir paylaşım teşekkürler
Yazan Biyografi, 26-03-2009 14:19
yüreğine sağLık...

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım