Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

yidekk

( dügünlerde gelen pilav serisi:) )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hülya ÇEMÇEM arrow Yaşama Dair
Yaşama Dair Yazdır E-posta
Wednesday, 21 November 2007

Active Image

 

 

Hülya Çemçem
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


İnsanlar değişir mi? Yoksa şartlar gereği bilmediğiniz yönlerini mi ortaya koyarlar? Seversiniz, aşık olursunuz, evlenirsiniz. Bir zaman sonra sevdiğiniz insanın hiç bilmediğiniz bazende hoşunuza gitmeyen yönlerini keşfedersiniz. Peşinden hayal kırıklığı... Zaman geçer alışkanlık almış başını sizi tutsak eder. Eski heyecan, eski tutku yoktur ama vazgeçişte yoktur. Kadınların erkeklerden her zaman beklediği ilgidir. İlgi gün geçtikçe artabilir mahzuru yoktur. Ama azalıyor yada bitiyorsa erkeğin ilgisi, sorun başlamış demektir. Erkek artık televizyonla, siyasetle, maçla ve arkadaşlarıyla daha çok vakit geçiriyorsa, kadının ilgisizlik sorunu çenesine vurur. Erkek bunalır, kadın hep mutsuzdur. Erkeğin ilgisi azalıyorsa kadının hiç suçu yok mudur?
                      

Hint mitolojisine göre bakın Tanrı erkeği ve kadını nasıl yaratmış.... Yaprağın hafifliğini, ceylanın bakışını, güneş ışığının parlaklığını, rüzgarın kararsızlığını almış. Sisin gözyaşını, tavşanın ürkekliğini, balın tadını, kaplanın yırtıcılığını, kıymetli taşların sertliğini üzerine eklemiş. Devam etmiş. Kışın soğuğunu, saksağanın gevezeliğini, kumrunun sevgisini karıştırmış kadını yaratmış. Yarattığı bu kadını erkeğe armağan etmiş. Sıra erkekte...
                      

Boğanın bakışını, kaplumbağanın yavaşlığını, tilkinin kurnazlığını, tayfunun dehşetini, sülüğün yapışkanlığını almış. Bunların üzerine kedinin nankörlüğünü, hindinin kabarışını, gergedan derisinin sertliğini eklemiş. Bitmedi.. Ayının kabalığını, bukalemunun şıpsevdiliğini karıştırmış erkeği yaratmış. Ve erkeği kadına armağan etmiş.
                      

Erkekle kadın birlikte olup hergün ava çıkarlarmış. Bir gün kadın hamile kalmış ve ava çıkamaz olmuş. O zamanlarda herkes hergün kendine yeni bir eş bulurmuş. Kimse kimseyi sahiplenmezmiş. Kadınlar arasında yarış başlamış. Hergün en çok avlanan erkeği kapma yarışı... Birgün kadının biri kemikten toka yapar ve saçına takar. Toka icat olur... Bunu gören en çok avlanan erkek, tokalı kadını seçer. Bunun üzerine bütün kadınlar kemikten toka takmaya başlarlar. Tokayı ilk takan kadın bu kez ateşin isinden gözlerine sürme çeker ve makyaj icat olur. Kadının hayal gücü erkeği etkiler. Ve zamanla tüm kadınlar yeni yeni buluşlarla erkeğin karşısına çıkar. Erkeğin kafası karışır.
                  

Bu zamanımızda da böyle. Kadınlar hala gelişmelerini sürdürür erkekse kime aşık olacağını bilemez.
                  

Erkeğinin ilgisizliğinden şikayet edenler... Karşınızdaki insanın ilgisini üzerinizde tutmak sadece ama sadece sizin elinizde...


Görüntüleme sayısı: 2199

  Yorumlar (1)
KADIN - ERKEK iliskisi...
Yazan Havva, 20-01-2008 20:58
Sevgili Hülya Cemcem, yazinizi keyfle okudum, önemli noktalara degindiniz büyük bir ciddiyetle; "Erkek artık televizyonla, siyasetle, maçla ve arkadaşlarıyla daha çok vakit geçiriyorsa, kadının ilgisizlik sorunu çenesine vurur. Erkek bunalır, kadın hep mutsuzdur. Erkeğin ilgisi azalıyorsa kadının hiç suçu yok mudur?" dediniz. 
sonra da biraz esprili yaklasimlarla benzetmeler yaptiniz aydnlatici olmasi amacla. iyi güzel de... "Karşınızdaki insanın ilgisini üzerinizde tutmak sadece ama sadece sizin elinizde..." demenize katilmiyorum. burada "zorla güzellik olmaz" sözünü hatirlatmak istiyorum. Kadin ilgisizlikten mutsuzdur arti bir cok is kadinin omuzlarindadir. Bu durumda hic isi yokmus gibi erkegine begenilmek icin fantazi ve arayislarda olmasi pek olacak sey deyil. Hem sonra olsa bile, erkek icin ulasilamiyacak biri deyil ki, cazip olsun. Anlatabiliyormuyum. Yani ayni heyecani duymaz. Yani kisaca "zorla güzellik olmaz"

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım