Online Sayaci 2Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 2 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

dilki

( tilki )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Hüseyin EKEN arrow Bunları Seçmeyin!
Bunları Seçmeyin! Yazdır E-posta
Monday, 30 March 2009

Active Image

 

 

Hüseyin Eken


“-… denen çocuk bak ben zart zart atmam onu senin arkandaki delik  atar. Yorumlarını okudum durumun bunu gösteriyo. Çakal ben olurum koçum canın sagolsun. Çakal enikten temizdir.

-Senin sözlerine kim kulak astı . Senin yazdıkların çok mantıklı. Sen anca kendi yazdıklarına kendin kulak asarsın. Başkasının kulak asacagını sanmıyorum. Ben seni bi süzgeçten geçirir birde elekten geçirirsem adama dönersin o zaman haa...

-Siz yanlış hatırlamıyorsam … ilçe  encümen adayıydınız ne olduda … ye geçtiniz? Kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş sizinkide o hesap … veya …. nin listelerine giremeyince nerenin listesi boşsa oraya. böyle siyaset yapılmaz gönül verdiğiniz partiye hizmet edersiniz parti yönetimi uygun görürse aday yapar. pek başarılı olacağınıza ihtimal vermiyorum ama genede başarılar diliyorum...

-… kardeşim sende mühendis ol sende geç partiden partiye. Neden kıskanıyosun. Olamayacağına göre hiç konuşma sus sen iyisi. Adam geleceğini garanti altına almış ne yaparsa yapar seni ilgilendirmez . Sen git önce kendi geleceğini düşün.  … ye geçmiş olsaydı hiç sesin çıkmazdı ama degil mi çakal.size başarılar diliyorum … bey. Allaha emanet olun.

-Sayın …. sen benim … olduğumu nerden biliyorsun. Anca zart zart atmayı biliyorsun sensin çakal. Ben hiç bir yorumumda partimi belirtmedim insanlara yorum yaparken ön yargılı olma lütfen.....

-… başkanına diyeceğim yok, kam küm demeden konuştu ama şu genel başkanın nasıl konuşuyo bi  de ona baksan. Önceden yazmadan 3 kez prova etmeden okuyamıyo, onu da sesi kısıla kısıla bi de hap atıyo ancak öyle okuyor,

-"helal olsun kim tutar seni", "seni tek geçerim" gibi ifadeler hipodromlarda yarış beygirlerine kullanılır....

-Kucaklayacağım derken milletin canı çıkmış olmasın tosyada konvoy düzenleniyo diye başka yerden bi araç katılamaz mı geçin bu işleri bu seçimler yerel seçimler size hizmet vermesi için bir belediye başkanı seçiyosunuz particilikten önce icraata bakalım bizim ilkemiz önce devlet ve millet sonra partidir kucaklama konusunda bi sıkıntın varsa merak etme …… senide kucaklayacaktır!!!!

-Her şey bi yana …  kazanacağı artık kesinleşmiştir sizde daha ağaç meyve vermeden taşlıyorsunuz başkasının çorabındaki söküğe bakacağınıza önce kendi pantolonunuzdaki yırtığa bakın....”

Değerli okuyucularım, kıymetli hemşerilerim…

Yukarıda yazılan satırları bende sıkılarak koymak zorunda kaldım. Okuduğunuz satırlar ülke genelinde 29 Mart 2009 günü yapılacak olan yerel seçimlerle ilgili Tosya’da bazı web sayfalarında yayınlanan haberlerin altına yazılan yorumlardan alıntılardır. Nickler, başkan adayı isimleri ve parti isimleri herhangi bir yanlış anlaşılma ve polemik konusu olmasın diye çıkartılmış olup cümlelere dokunulmamıştır.

Gördüğünüz gibi oldukça ibretlik bir tablo var karşınızda. Tosya’da seçilecek olan belediye başkanı bir kişi, aday olan ise bildiğim kadarıyla üç veya dört kişi. Bu yorumlar sadece bir iki habere yazılanlardan alınmıştır.

Doğrusu merkez nüfusu 27000 olan, aşağı mahalledekinin yukarı mahalledekini bilip tanıdığı, düğününe, mevlüdüne katıldığı bir ilçede hemşerilerinin biri birlerine bu kadar seviyesizce ve acımasızca saldırdığını görmek beni yaraladı. Bu gün İnternet üzerinden bunu yapanlar, 30 Mart 2009 Pazar sabahı ve sonrasında yüz yüze gelmeyecekler mi? Buralarda yazdıklarından utanmayacaklar mı? İzlediğim kadarıyla ilçeye ve hemşerilerine hizmet için ortaya çıkan belediye başkanı adayları da yaptıkları açıklamalarında buna çanak tutacak sözlerde kullanmadılar.

Web sayfalarının yöneticisi editör arkadaşlarımızda; bu türden çirkin yorumları süzgeçleyip yayına verirseler de bu kirliliği aslen değil ama kısmen önlemiş olurlar. Bazılarının yorumları süzdüklerini biliyorum, bunlar gözden kaçanlar olmalı diye umuyorum. Yine bazı köşe yazarı hemşerilerimin de yazılarında adaylara akrep vb yakıştırmalar yaptıklarını okuduk, bunları da aklı selime davet etmek istiyorum. Herhangi bir adayı desteklemek hakkınızdır, ama topluma örnek olacak kişilerin bu misyonlarını terkederek hakarete varan yazılar ve benzetmeler yapması da doğru değil düşüncesindeyim.

Bence Tosya’da belediye başkan adayları bir araya gelerek bir basın toplantısı düzenlemeliler ve seçmenlerine “kim seçilirse seçilsin, Tosya’nın kazanması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışacağız. İktidarıyla muhalefetiyle, işsizliği yok etmek, göçü önlemek için, sağlık, tarım, eğitim, ekonomik konulardaki sorunların çözümü için, sosyal ve kültürel kalkınmayı sağlamak için proje üretecek, üretilen projelere destek vererek gerçekleşmesine katkı sağlayacağız, bunu her türlü ayrılığa dur diyerek ve bizden olmayanı ötekileştirmeden yapacağız” mesajını vermelidirler.

Böylelikle yukarıda yaşanan çirkinlikleri bir daha yaşamayız. Ancak toplum olarak seçimlerde birbirini darp eden, bıçaklayan hatta öldürenlerin haberlerini birlikte izliyoruz. Bu mesajı sadece belediye başkan adayları değil, siyasi parti genel başkanlarından tutun il, ilçe başkanlarına kadar muhtar adayları da dahil vermelidirler.

Barışa, dostluğa, sevgiye ve birlikteliğe çok ihtiyacımız var.

Esen kalın.

 


Görüntüleme sayısı: 3092

  Yorumlar (1)
Yazan neminarin, 03-04-2009 16:33
seçim zamanında dalaşmalar oluyor ne yazık ki. bunu engellemek Türk milleti için çok zor. Seçimin havasıda buna sürüklüyor insanları.  
 
Bence önemli olan, seçimden sonra bu sorunun sür git edilmemesi. aynı, maçda birbirine tüm güçleriyle saldıran futbolcuların maç sonrası birbirlerine formalarını vermesi gibi.  
 
keşke o tarz yorumlar yazılmasa, sataşmalı sözler söylenmese. ama hayal gibi bişey bu.

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım