Tosya.Gen.TR

Tosya => Belediye => Konuyu başlatan: alpersubasi üzerindeKonu Başlığı: Festival yerine istihdam
Gönderen: alpersubasi üzerinde
''İşsizler hadi yine yaşadınız; Başkanımız festivalle bozuk moralleri düzeltecek'' denilse. Bu söz ne kadar abestir. Ama bunun hazırlıkları başladı bile. Millet aç, doyurmak lazım diyoruz, yok hayır festival yapmak lazım deniyor.

Afrikadaki ilkel kabileleri görmek için binlece turist dünyanın herbir köşesinden Afrikaya gidiyor. En ilkelini buluyor. Seyrediyor, hoş vakit geçiriyor.Onlarda karın doyurma için artık ilkel gibi gözükmek zorundalar. Yani onlar için festival ''ilkel gözükmek'' ama karın doyuruyor...

Tosyaya turist çekmek için yapılan bu festtivaller boş işler. Böle turist falan gelmez, bizim meselemiz 3-5 günlük sefa olmamalı.Kargı Panayırı bizim fstivallerden daha eski. Bu panayırdan ve festivalden kim etkilendi de Kargı ya işyeri kurdu? İstihdam oluşturdu? Festivali isteyen Tosyadaki ''yar bana bir eğlence'' diyen tuzu kuru kesim.Belediye Başkanı ve Kaymakam da etkinlik olsun, göz doldursun diye çaba gösterdikleri inancındayım.

Bizim dikkat çekmemiz lazım. Bizim gündem oluşturmamız lazım. Bütün Türkiye bizi izlemeli, bir gün dahi olsa konuşmalı, kitlesel takdir oluşmalı.

Bana böle projelerle gelin. Ben bu festival saçmalığına kanmıyorum.


Konu Başlığı: Ynt: Festival yerine istihdam
Gönderen: alpersubasi üzerinde
Belediyenin kapısını günde onlarca kişi aşındırıyo. Ekserisi iş, aş istiyor. Bunalan siyasiler nasıl bir ateşin içine girediklerinin farkına vardılar ama çok geç...

Çünkü Belediye nin siyasi yükü, rutin işleri yapmaktan çok ileri. Vatandaş BelediyeBaşkanını Kaymakamdan daha ziyade kendisin yakın buluyor. Atanmışla seçimişe olan yaklaşım çok farklı. Devletin bu işlevsel (veya işlemeyen )yapısını tutan makamlar, henüz milletin iradesinde değil.Yani kaymakam, belediye başkanına nazaran halihazırda daha rahat uyku çekebilir. Hala kaymakamla görüşemeyen vatandaşlar var. Odasına girmek için 40 engelle , mazeretle karşılaşılan hikayeleri duymuyor değiliz...

İş böle olunca Belediye Başkanlığı yeni istihdam formulleri geliştirmelidir. Geliştirmelidir demeyelim; geliştirmek zorundadır.

Bakalım, babayiğitleşme gerçekleşmesse; biz kendimize yeni babayiğitler arayacaz? 


Konu Başlığı: Ynt: Festival yerine istihdam
Gönderen: alpersubasi üzerinde
Kazım Hoca seçim öncesi mitinglerin birinde, 'Elbette bizlerde festival yapacaz, ama yapılanlar gibi değil' dediğinde. Eyvah dedim. Danışmanlar festivali bilhassa vurgulattırmışlardı. Halbuki vurgulattıran bu kadro festivale tabana taban karşıt düşünmüşler, her ortamda festivali eleştirmişlerdi. Bu 180 derece dönüş, acaba nasıl festival olacak? diye merakları uyandırmıştı.

Öle ya; nasıl bir festival olacak.Türkülerle, kasidelerle, şiirlerlemi festival olacaktı?
Binlerce insana ne diyerek meydanlara çağırılacaktı? Ama festival yapılacaktı.Laf agızdan çıkmıştı.

Israr etmeden iptal etsek şu işi? Ekmekle , işle, aşla uğraşsak, nasıl olur? Festivalle bu iş olsaydı, 22 oyla seçim kaybedilmezdi. 10 Bin kişi konsere geldi ama sandıktan 10 bin oy çıkmadı.

Hatanın neresinden dönülse kar...

İstihdam, istihdam, istihdam...

İşallah işsiz ülkücü kalmamıştır da; geri kalanlara fırsat doğar.


Konu Başlığı: Ynt: Festival yerine istihdam
Gönderen: alpersubasi üzerinde
Evet festival geldi çattı.

Kazım Hoca'nın ''Bizde festival yapacaz ama onlar gibi değil'' sözü hala kulaklarımda çınlıyor. Bakalım nasıl olacak? İşallah TRT sanatcıları Tosya'lının hoşuna gider.Zira konser sevenlerin Taşköprüye kayma ihtimalleri var. Bakalım Taşköprü belediyesi konserseverleri konsere taşıyacak mı? Taşımak isterse bizim tertip komitesi bu işe nasıl bir çözüm bulacak şu an muamma.

Ha unutuyordum; bakalım Belediye bu değirmenin suyu nasıl karşılanacak? Zira 2 yıl önceki eşya piyangosundan Belediye'den alacağı olan esnafların olduğu işallah sadece ''laf''tır.Konu Başlığı: Ynt: Festival yerine istihdam
Gönderen: alpersubasi üzerinde
Festival bitti. Kazım Hocamın festivaliyle, Sait Bey 'in festivali arasında belirgin hiçbi fark yok. Demek bu festivaller aynı oluyormuş.

Festivalin tabiiatı böyle.