Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Anasayfa Haber Arsivi Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
Duyurular: Forum anasayfasında, sayfanın en altında en son gönderilen mesajlar linki olduğunu gördünüz mü?
+  Tosya.Gen.TR
|-+  Diğer Konular
| |-+  Güncel Gelişmeler
| | |-+  25 Kasım grevine dogru...................
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: 25 Kasım grevine dogru...................  (Okunma Sayısı 5594 defa)
Yalcın
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 410Üyelik Bilgileri
« : »

25 Kasım grevine doğru!
                  Kamu emekçileri, 25 Kasım’da greve hazırlanıyor.
                Bir yanıyla bakıldığında kamu emekçileri, “devletin memurları”dır. İşten atılmaları yoktur; belirli bir maaşları vardır; iyi koşullarda yaşamıyorlarsa da aç-açıkta değillerdir.
                  Bu yüzden de çoğu uzaktan bakan, işsizlik ve yoksulluğun girdabında sürüklenen milyonlar ya da her an işten atılma tehdidi altındaki işçiler için, kamu emekçileri, “tuzu kuru” devlet memurlarıdır!
             Kamu emekçileri “devletin memurlarıdır” ama, onların yaptığı iş emekçilerle, her kesimden halkla doğrudan ilgilidir. Yani çocuklarımızı eğiten, sağlığımız bozulduğunda sağlımızın yerine gelmesi için hastanelerde uğraşan, su, elektrik, doğal gaz, kitle iletişimi hizmetlerinin iyi olabilmesi için canını dişine takarak uğraşanlar ya da devlet dairelerinde işlerimizi yapan hep onlardır.
                     Onları emekçi yapan da bu hizmetleri yerine getiriyor olmalarıdır.                     
                            Dolayısıyla “devlet memuru” bunlar deyip geçmek ne kamu emekçilerinin sınıfsal konumunu ne de yapmak istedikleri grevin niteliğini açıklamaz.
              Kaldı ki onlar; elbette bu grevde, en başta çalışma ve yaşama koşullarının iyileştirmesini, daha iyi mücadele etmek için sendikal haklarının genişletilmesini, grev ve toplusözleşme haklarının tanımasını istiyorlar.
             İnsanca yaşayacakları bir maaş ve yaptıklarını en iyi biçimde yapmalarını sağlayacak koşullar istiyorlar.
                  Daha yakından bakıldığında şunu görürüz ki, onların kendileri için istedikleri bile bize yönelik hizmetlerin daha iyi yapılması içindir. Çünkü onlar aynı zamanda; “parasız ve demokratik bir eğitim”, “parasız, kaliteli ve herkesin ulaşabileceği, kaliteli bir ağlık hizmeti”, “belediye hizmetlerinin en iyi biçimde verilmesi” gibi emekçileri doğrudan ilgilendiren taleplerle de bu grevi birleştiriyorlar.
                         Hele bugün hükümetin hizmetleri tümüyle piyasalaştırıp, (ticarileştirip) paralı hale getirmek istediği, bunu her gün adım adım devreye soktuğu göz önüne alındığında, kamu emekçilerinin hizmetin parasız, kaliteli ve herkese olmasını istemeleri, her sektörden işçinin, emekçinin, alınteriyle geçinen 70 milyon halkın talebi olarak biçimlenmektedir.
                Dolayısıyla elbette bu grev, en başta kamu emekçilerinin grevidir. Bu yüzden de bu greve tüm kamu emekçileri; memur, işçi, kadrolu, sözleşmeli, geçici, taşeron, sendikalı sendikasız, şu sendikanın bu sendikanın üyesi demeden hizmet birimlerindeki emekçiler ayırımsız katılmadır.
                       Elbette bu greve sadece kamu emekçilerinin ve hizmet kurumlarında çalışan emekçilerin grevi olarak da kalmamalıdır.
                          Tersine işçisiyle, esnaf ve zanaatkarıyla, emeklisiyle, öğrencisiyle, işsizleriyle, gençleriyle ev kadınlarıyla tüm emekçilerin etrafında birleştiği, çeşitli biçimlerde katılıp destek verdiği ölçüde bu grev, günün mana önemine uygun bir grev olacaktır.
                                      Bu yüzdendir ki; kamu emekçilerinin grevi, bu grev çalışması etrafında tüm emekçilerin bilinçlerinin ilerletildiği ve emekçilerin çeşitli kesimlerinin harekete geçirildiği bir süreç olarak ele alındığı ölçüde anlamlı olacaktır.
                  Elbette sorun böyle geniş bir perspektiften ele alınması en başta bu grevin çağrıcısı konumunda olan KESK ve Kamu-Sen’in her kademedeki yöneticileri, işyerlerindeki temsilcileri ve sendikal mücadelenin önünde yer alan ileri kesimleri sorumlu olacaktır.
                                   Ama sadece onlar da değil; emekçilerin ileri kesimleri her sektörden işçi sendikaları sınıftan yana sendikacılar ve sendikalar, ilerici demokrat parti ve çevreler ile sınıf partisinin her emekçi kesim içindeki örgütleri sorunu böyle el almak durumundadırlar.
                         Aksi halde grev, katılım yüksek olsa bile, sadece bir günlük iş bırakmaya indirgenmiş olur.
Logged

Dünya dediğin bir bakışımızdır bizim;
Ceyhun nehri kanlı göz yaşımızdır bizim;
Cehennem, boşuna dert çektiğimiz günler,
Cennetse gün ettiğimiz günlerdir bizim.
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : »

İçinde bulunduğumuz kriz içinde en sağlam gurub 'KAMU ÇALIŞANLARI'. Zira aldıkları ücreti her ay kesintisiz alabiliyorlar. Esnaf sanatkar işci serbest çalışanlar geleceğinden emin değil, sabit bir maaşı onlara kimse garanti etmiyor.Kamu çalışanları yatsın kalksınlar ALLAH a dua etsinler.

Kamu çalışanları dışındaki reel sektör gurublarının ne grev yapacak, ne de pretesto yürüyüşü yapacak kadar enerji, moral ve iaşeleri var.Onlar akşam eve ekmek nasıl götürebilirim endişesi içindeler.

Develete kapağı atanlar; 'dünyalık' endişesi içinde olmasınlar. Mitinglerine şükür ve hamdıda koysunlar. ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN, ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN, ALLAH'A ŞÜKÜRLER OLSUN sloganlarıyla yürüsünler. Bunu yapamassalar bi istifa dilekçesiyle bitirsinler işi; zira devlet memuru veya işcisi olmak isteyen yaklaşık 20 milyon kişi var.
« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
ILGAZ
Uzman Forumcu
****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 80Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : »

  Zaten şükür zihniyeti bizleri bu hale getirdi.
   Türkiyenin milli geliri bir taraftakilerde birikirken diger tarafüakileri fakerleştiriyor.
  Dağıtım adaletli olsa fakir kalmazdı.
 Birileri 400 milyara araba alıyor,200 milyara ev alıyor.Bu para halka gitmesi gereken dağıtılması gereken para.Birinde birikiyor digerinde azalıyor......
 Birikenler azalanlara aynen şunu söylüyor.  ŞÜKÜR EDİN... Neye...ÖLMEDİKLERİNE....Smiley))))))))))))))))))
  İşte sizinde şimdi yaptığınız o......
    Alınan dış borclar zengine ucuz kredi olarak veriliyor ve FAKİRE VERGİ OLARAK ÖDETİLİYOR.........Emekliye 600 tl maaş ve  aylık 15 tl zam verilirken.....Bu vergiler yine artırılıyor..Nereye gidiyor sanıyoruz.........Futbolda yabancılara verilen trilyonlar nerden geliyor,,,ceplerinden mi veriyorlar.....
  Memleket meselelerine biraz kafa yoralım.Bazı işlelişleri artık görmeye başlıyalım.Zındık particiliği bırakalım.....
Logged

şu hayatta her lafa vardır bir cevabım ama bır lafa bakarım laf mı dıye bırde söyleyene bakarım adammı  diye!!
bozkurt_87
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 509Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : »

herkes 400 milyarlık ev almak zorunda mı dünyada kim kimin hakkını yedi ise merak etmesinki mahşerde onu alacaktır şu anda kamuda memur olmak çok avantajlı siz hala şener şenin memur rolü oynadığı yıllarda kalmışsınız galiba birazda günümüzde ki memur profiline bakın sizden bile çok kazanıyorlar....
Logged

BİR GECE ANSIZIN DÜZCE 81,MUSUL 82,KERKÜK 83...

Allahtır tek hakim be(2)
Kurandır tek hüküm be
Bey kimmiş paşa kim be
Ülkücü derler bize....

ILGAZ
Uzman Forumcu
****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 80Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : »

  Memur nasıl fazla kazanıyor?Benim bildiklerim,akrabalarım var,ögretmenler,saglıkcılar var ne aldıklarını biliyorum...Gecen sene zam olarak 20-70 tl arası zam aldılar..
  Siz başka dünyadamı yaşıyorsunuz anlayamadım...
   Dünyada neden başkalarının hakkını yiyene bu dünyada hesap sorulmuyor?
   Sizin gibiler yüzünüzden....Mahşerde alırmış....Bu dünyada sürüncem,çoluk çocuk ac kalacak,onların rızkını çalan da bey gibi yaşayacak,bende öbür dünyayı bekleyecem hakkımı almak için...Bu dünyadaki mahkemeler kimin hakkını almak için kuruldu?
    Yazdıgın yazılar mantık dışı şeyler içeriyor. Herkes 400 milyarlık ev almak zorundamıymış...Konu omu.Onumu tartşıyorlar..O kadar para birinde biriktimi başkasında azalıyor demektir diye söylemeye çalışıyorlar..Tartışma yazarken biraz mantıklı yazda okunsun..Bir müddet sonra kimse kalmaz yazını okuyacak...
sonrada sızlanırsın neden bana cevap vermiyorlar diye..Akıllı tartışmalar yap,mantıklı yazılar yaz herkes okusun tartışsın..

     Polemik yazıları bile mantık cercevesinde yazılır..Sacma sapan yazılar yazılmaz...Yazsanda kimse okumaz.....Kendin calar kendin oynarsın......
Logged

şu hayatta her lafa vardır bir cevabım ama bır lafa bakarım laf mı dıye bırde söyleyene bakarım adammı  diye!!
bozkurt_87
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 509Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : »

arkadaşım o kadar para biriktiren adam zaten iş adamıdır sence normal bir memur o kadar para biriktirebilir mi biriktirirse bunda bi sıkıntı yokmudur başkasının hakkı yenmemişmidir sendika başkanlarının götürdükleri paraları neden yazmıyosun kendi işine geleni yazıyosun mahkemeler elbette bu üleknin selameti için var  senin mantığın düz mantık bi yerde birikiyosa öbür yerde azalıyodur bu ne saçmalıktır bana demişsin doğru düzgün yazı yaz diye kendininkiler çok düzgün bana demişsin okuyucun kalmayacak diye öncelikle benim öle bir kaygım yok isteyen okur yorum yazar fikrini belirtir ikincisi ise senin bırak cevap yazanı benden başka okuyucun yok gelelim hak meselesine git ara tutuyolar mı seni neyin hakkını istiyosun daha sizin bu eşit dağılım palavralarınız ancak kominizmde olur o da bu ülkede uygulanamaz uygulanmaay kalkarsa başka yerleri sömürme ihtiyacı duyulur rusya bunun en güzel örneğidir bide şu tanıdıklarınızın maaşlarını yazın ama net olanları avantaları ile beraber günde kaç saat çalışarak harcırahları dahil ek imkanlar dahil ne yapsın devlet her memura 5000 tl maaş mı versin tabiki orantısızlıklar olacak ama masa başı memuru ile müsteşara aynı maaşı verirsen kim isterki sorumluluk almayı sen işine geldiği gibi konuşuyosun kendi çıkarlarını güdüyosun ayıptır sorması siz ne iş yapıyosunuz çok merak ettim avukat galiba değil mi ama diplomasızı....
Logged

BİR GECE ANSIZIN DÜZCE 81,MUSUL 82,KERKÜK 83...

Allahtır tek hakim be(2)
Kurandır tek hüküm be
Bey kimmiş paşa kim be
Ülkücü derler bize....

ILGAZ
Uzman Forumcu
****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 80Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : »

    Sen cevap vermeğe değmezsin..Kendini biraz daha geliştir,okuduğunu doğru anlamaga çalış,sermaye nedir?nasıl oluşur,ekonomik sistemler nedir,Kapitalizm,sosyalizm nedir,eşit bölüşme nedir? Kulaktan duyma bilgiler le değil anakaynak olan kitaplardan okuyarak daha iyi öğrenebilirsin..Yetenek o kadarsa kendini de fazla zorlama...
Logged

şu hayatta her lafa vardır bir cevabım ama bır lafa bakarım laf mı dıye bırde söyleyene bakarım adammı  diye!!
bozkurt_87
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 509Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : »

merak etme hepsini hepinizi çok biliyoruz merak etme senin dediğin o kavramları biz öğreneli çok oldu sen bildiğini mi zannediyosun buraya ordan burdan 2 haber yazmakla bişey mi oldum zannettin söle bakalım hangi kitapları okuyacağız madem bilmiyorum öğret yav bıraksana sen bu işleri siz kim devlet meseleleri kim sen ve senin gibiler açlığın ne olduğunu bilmeden açlık sınırı belirleyenlersiniz ben kulaktan duyma bilgilerle mi yazıyorum sence madem öle en azından bende dinleme yeteneği var ama sende tahammül yeteneği yok hak verme yeteneği yok senin en iyi yeteneğin 5 hesabı bi arada götürüp hangi konu olursa olsun hep aynı yönde yazı yazabilmen bu özelliğini çok seviyorum bide ben değilim demiyomusun orasına bitiyorum taylan yalcın ılgaz fahri vb. sen değilmisin arkadaşım zaten kimsenin yazmadığı ve bunu fırsat bilmenle yetmiyomu sana tek hesap tek üyelik ben cevap vermeye değmiyosam bütün yazılarıma neden cevap veriyosun meydanı boş buldunuz değil mi zaten başka ne zaman ortalığa çıkarsınız ki işine gelmiyosa yazma arkadaşım bu kadar basit işine gelmiyosa kendi görüşünden olan bi yerlere yaz hem sinerji yaparsınız allah nasip ederse dinlemeyide öğrenirsin....

Fatih Sultan Mehmet in çok güzel bir lafı vardır bildin mi....

Benim kudretimin ulaştığı yere onların hayalleri bile ulaşamaz....

Afiyet olsun....
Logged

BİR GECE ANSIZIN DÜZCE 81,MUSUL 82,KERKÜK 83...

Allahtır tek hakim be(2)
Kurandır tek hüküm be
Bey kimmiş paşa kim be
Ülkücü derler bize....

Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  ', $txt['smf52'], '
'; } // Don't show a login box, just a break. else echo '
'; // Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere! ?>
Pagerank
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com