Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Anasayfa Haber Arsivi Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
Duyurular: Forum anasayfasında, sayfanın en altında en son gönderilen mesajlar linki olduğunu gördünüz mü?
+  Tosya.Gen.TR
|-+  Tosya
| |-+  Belediye
| | |-+  TOKİ değil BELEDİYE yapıyor...
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: TOKİ değil BELEDİYE yapıyor...  (Okunma Sayısı 11342 defa)
zembil
Çalışkan Forumcu
***
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 66Üyelik Bilgileri
« : »

22 Ağustost 2009 Cumartesi Kastamonu gazetesi'nde bir haber.

                       Tosya TOKİ'de pek çok şey yanlış


          Tosya TOKİ de yaşanan sorunların giderilmesinin oldukça zor olduğunu belirten Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin " Yer seçimi başta olmak üzere TOKİ'DE pek çok şey yanlış. Bu yanlışlarda sorunların çözümünü imkansızlaştırıyor. Biz Belediye olarak Toplu Konut ihtiyacını kuracağımız kooperatif aracılığıyla çözeceğiz. Belediyemize ait şehrin muhtelif yerlerindeki arsalarda yapacağımız konutlarla halkımıza hem kaliteli hem ucuz konut imkanı sağlayacağız.

          Örneğin bu konutlar arsa durumuna göre 3 blok bir mahallede 5 blok başka bir mahallade inşa edilmek üzere şehrin muhtelif yerlerinde olacak. Önümüzdeki baharda ilk temeli atmayı planlıyoruz." dedi.


          Bu konu ile ilgili bir haber henüz tosya.Bel. tr'de yayınlanmadı ancak bu haberin doğruluğuna inananlardanım.
Logged

Uyuyan insan uyuduğunu bilmez.
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : »

Başkan yine temel atmayı 8 ay sonrasına (bahara) bıraktı.Bir yıl 12 ay olduğu düşünülürse, 8 ay az bi zaman değil.
Başkanımız hizmeti zamana yaymakta hata ediyor.Misafirlik,tanışma, kaynaşma dönemi bitmesi lazım artık...
Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : »

Malumunuz Başkanımızın elinden müteahhitlikte geliyor. Belediyenin tokilerinden evvel (sözde bahar) kendi tokilerini dikmez İşallah.
Logged
zembil
Çalışkan Forumcu
***
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 66Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : »


Muhalif grubun oyları BELEDİYE bu işin dışına itildi...

Fakat; yeni kurulacak ve başkanlığınıda Belediye Başkanı Sayın Kazım ŞAHİN yapacağı bir KOOPERATİF aracılığı ile Tosyalılara ucuz konutlar yapılacak.......

Belediyenin imkanlarından yararlanmadan bu işin nasıl UCUZA maledileceğini merak etmemek mümkün değil....

Logged

Uyuyan insan uyuduğunu bilmez.
HEKEN
Tecrubeli Forumcu
**
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 32


Tosya İçin El Ele.


Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #4 : »

Ucuz konut mu, yoksa kaliteli konutmu, buna dair bir örnek  proje daha yeni bitti. Dağardı Köyü'nde yapılan konutlarının ve müştemilatlarının gezilerek değerlendirilmesi, hatta bu evlerin maliyetleri, işçiliği, malzeme miktarı ve kalitesi konusunda köylünün değerlendirmelerine baş vurulması gerektiği kanatindeyim.

Hayırlı olsun güleeeeeee güleeeeeeeeeeee otursunlar! Bu projeye sebep olanları, destek verenleri, gerçekleştirenleri köylü sabah akşam "hayırla" yad ediyor.Uzun yıllar etmeye de devam edecekler.

Bende bu önemli projeyi büyük fedakarlıklarla katkı sunanları kutlamadan geçemiyeceğim, nede olsa orası benim de köyüm.

Darısı yola uzak diğer köylerimizin, köylülerimizin başına.
Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #5 : »

3 blok bi mahallede 5 blok başka mahallede olayı tamamen seçim lafı. Böyle bişey söz konusu değil. Böyle bir açmazda Akp encümeninin aleyhte kararı Başkana can simidi gibi yetişti.Yapılamaması için bir ''sebeb'' ortaya çıktı ama seçim için mazeret olurmu şu an muamma. Kooperatif yolu ise biraz cambazlığa giriyor. Ucuz ve merkeze yakın konut ihtimalini zorlaştırarak, ucra da 'toki' tarzı pahalı  ve ulaşımı zor konut anlamına geliyor.
Muhtemelen yürüyerek gidilmesi imkansz yerlerden yer tahsisi yapılacaktır.Bakalım; işallah ücreti de hayal kırıklığına uğratmaz, neticede ticari kardan arındırılmış, sosyal hizmet projesi
« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
hucu_zade
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 221


mutluluk kapımı son bir kez daha çaldı ama duymdım


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : »

sadece laf bunlar...
istanbul belediyesi mi sandınız Tosya belediyesini
burada (muğla) ki belediye de yaptı ama toki nin kalitesinin altında ve daha pahalıya
saçmalık 3 blok burda 5 blok orda arsa pahalıya mal olur
hem tosya nın yayılması lazım ...
mhp nin başkanlığı Akp başkanlığını aratacak bu bir gerçek önceki zamanları da gayet iyi biliyoruz
en kral başkan mümtaz yücel di
Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : »

Tosya Belediyesi şehir planlaması konusuda 60-70 li yıllarda şahsa münhasır icraatlerle şehiri iki dağ arasına gömdü. Güzel bir planlama ile üstüte yığılmasaydı şehir yazıçama kadar gitmiş olacaktı. Şehir planlama uzmanına hala ihtiyaç görülmüyorsa daha ne diyelim ki...

Bunları da bırakın halk gidiyor, devlet gitmiyor. Şehrin yarısının yaşadığı yeni yerleşim alanlarına sağlık ocağı gitmiyorsa, Belediye çeşitli tahsilatlar için küçükte olsa zabıta ve tahsilat için bir birim açmıyorsa, kolluk kuvveti verilmiyorsa;
halk gider, devlet gelmeyince geri gelir.

Çok acıdır ki hal böyleyken, çogu sağlık personeli olan Belediyenin karşısına Sağk ocaklarının koordinesi için bir üst açlılıyor. Küçük bir müsteşarlık gibi bi dünya personel ala işler çeviriyor.  Devlet bile içiçe çalışıyor.

Gün gelecek Tosya belde olacak, büyük göçler verecek. Bir şehrin büyümesi için mutlaka göç alması lazım...  İskilip göcü şehir sıkışınca durdu. Bu misafir şahsiyetler  Behçam yolu ve Kaleyakası mevkiinde şehri bir nebze açmışlardı.
Logged
HEKEN
Tecrubeli Forumcu
**
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 32


Tosya İçin El Ele.


Üyelik Bilgileri WWW
« Yanıtla #8 : »

Bu günlerde herhalde Tosya'da bizim bilmediğimiz bir altın veya gümüş madeni buldular, göç Tosya'ya tersine başladı, ancak namusuyla ekmek,iş, aş peşinde koşanlar, alnının teriyle nafakasını helalinden çıkaranlar dönmüyor Tosya'ya, dolandırıcılığı, hırsızlığı, arsızlığı bizzat davet edenler tarafından tescillenmiş kişiler dönüş yapıyor. Heyhat karakter erozyonu oldukça yoğunlaşmış birilerinde, aklıma alemlerin efendisinin hadis-i şerifi geldi," dostunuzu çok övmeyin, yermek zorunda kalabilirsiniz, çokda yermeyin övmek zorunda kalabilirsiniz" bu sözler  gerçek dostluklar için, tamamen duygusal dostluklarla bağlananları bağlamıyor.

Bizden uyarması parası olan parasına, malı olan malına, hak sahibi hakkına sahip çıksın, birileriyle tokalaştıktan sonra parmaklarınızı yeniden yerindelermi diye kontrol etmenizi önermeden geçemiyeceğim. Malum Ankara'nın iti kopuğu Tosya'ya davet üzerine gittiler.
« Son Düzenleme: Gönderen: HEKEN » Logged
zembil
Çalışkan Forumcu
***
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 66Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #9 : »

          Davetiye masrafından kurtulmak için davet mektubumu gönderilmedi bilinmez ihaleye iki firma gelmiş, firmalardan biri ANKARA  diğeri İSTANBUL firmasıymış. İstanbul firması düşük fiyat vermiş ancak ihale ona verilmemiş. Muhtemeldirki İSTANBUL firmasının bu işi layıkı ile kaliteli bir şekilde yapamayacağı düşünülmüş olsa gerek. ANKARA firması muhtemelen 2008 yılında Sanayi ve Ticaret bakanlığından müteahhitlik belgesini almış çiceği burnunda taze bir firma, yine söylenenlere göre PARASI çokmuş. İsterse firma üyelerden hiç para almadan bu inşaatları bitirirmiş. Bu çok iyi bir haber zira hatırladığım kadarıyla EVLER KASIM AYINDA TESLİM EDİLECEKTİ.

          Tahminim bu ihale davetin veya katılımın düşük olması nedeniyle insanların kafasında soru işareti bırakır. Umarım bu işaretler yönetimce aydınlatılır.

         Bu dönem, insanların paralarını har vurup harman savurabileceği dönem değil. Günümüz insanı öylesine sıkınta içinideki kuruşun hesabını yapıyor. Onun içindirki ucuza bir ev sahibi olmak isteyenlerin hayaline limon sıkmamamak lazım, Eriklerin olgunlaşmadığı bu mevsimde mutlu bir yuva özlemi içindeki KARIKOCA ya EKŞİERİK yedirip ağzının tadını bozmamak lazım. Cheesy

          Katılımın düşük olması  yeterli rekabet ortamının oluşmaması sonucunu doğurduğundan ve rekabetin olmadığı ihalelelerde üyelerin haklarının yeteri oranda sağlanamayacağından  bu ihalenin katılımın artırılarak yeniden yapılması üyelerin menfaatine olacaktır.
« Son Düzenleme: Gönderen: zembil » Logged

Uyuyan insan uyuduğunu bilmez.
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #10 : »

Kazım Hoca'nın ''Bizde konut yapacaz hemde çok daha ucuza, Tokide yapılan hataları biz yapmayacaz''seçim vaadi, seçim pistindeki, ihtişamlı hali şimdi dün gibi gözümün önüne geliyor. Coşkuyla alkışlıyordum.İnsan söylediğinin kölesi, söylemediğinin efendisi olurmuş. Tüh... Keşke bu vaad verilmmemiş olsaydı. Bugun itibariyle ortada gözüken ne bir toki işi, nede bir kooperatif işi var.  Sayın Başkanım Cihan Radyo'dan halka seslenmiş.Konutlar çok ucuz olmayacak,ucuz olması eşyanın tabiatına aykırı demiş. Ben dinleyemedim konuşmasını maalesef.

Biz kasım itibarıyle konutları biliriz. Yok kooperatif yapacakmış, yok toki yapacakmış, yok ucuz olacakmış, yok pahalı olacakmış.Yok tabiatına uyacakmış, yok tabiatına uymuyacakmış Biz bu ayrıntılardan pek anlamayız. Vakti gelince ''vaadi'' sorarız.
Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #11 : »

Çınar Evleri Konut Yapı Kooperatifi ile müteahhit firma arasında imzalar atılmış.Güzel bir gelişme....
Kooperatif konutları nerde inşa edilecek?
Ne zman teslim edilecek?
Ulaşım durumu ne olacak? Belediye Otobüsünün çalışması özel firmanın insafına mı bağlı olacak?
Metrekare dairelerin taksit miktarı nedir? Eşyanın tabiatına uyması açısından, Toki'den ne kadar ucuz olacak?
 
Araştırma yapan arkadaşlar varsa bilgilerini paylaşmak isteriz.
« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  ', $txt['smf52'], '
'; } // Don't show a login box, just a break. else echo '
'; // Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere! ?>
Pagerank
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com