Merhaba, Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya üye olun.
Aktivasyon mailiniz gelmediyse buraya tıklayın.
Anasayfa Haber Arsivi Ana Sayfa Yardım Ara Takvim Giriş Yap Kayıt
Duyurular: Forum anasayfasında, sayfanın en altında en son gönderilen mesajlar linki olduğunu gördünüz mü?
+  Tosya.Gen.TR
|-+  Tosya
| |-+  Belediye
| | |-+  Hizmet aczi veya kasıt
« önceki sonraki »
Sayfa: [1] Aşağı git Yazdır
Gönderen Konu: Hizmet aczi veya kasıt  (Okunma Sayısı 10291 defa)
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« : »

Kasıt demek pek içimdem gelmiyor şimdilik vurdum duymazlık diyelim.
 
Tarih:28 Nisan 2010. Çarşı içi çayboyun iniş istikameti ana caddede hummalı bir çalışma başlıyor. Dogal olarak; dogalgazı beklemeyen yerel siyasi irade, iş makinalarını caddeye sokup, yırtılmış ve delinmiş yolun asfaltını söküyor. Mesai aranmayan belediye işinde, akşamları mutat olarak saat 5'te iş bırakılıyor, iş makinalarını stop ederek istirahate çekiliyor Belediye. Bu olay 3 gün devam ediyor.  Ana caddeden 1-2 gün trafik verilmiyor. Ulucaminin altındaki sokaktan ve namazgahın caddesinden trafik verilebiliyor. Önce parke döşenmesi için halkoyu temayülü sorgulanıyor. Halk sağlıklı olmayacağını düşündü için veya asfalt temin edilebildiği için fikir değiştiriliyor. Asfalt olacak deniyor.Sora mevsimsel yağmurlar başlıyor. Millet çamurun içinde bir müddet yürüyor. Açık havada da itfaiye tozmaması için sürekli çiçek gibi suluyor.

Toplam 2 günde bitmesi gereken 500 metre yol işi, 20 günde bitmiyor. Ayın 28 i olduğunda tam 1 ay olacak.Tembellik, acziyet veya  kasıt rekoru kırılmış olacak. Hala şehir içi toz duman. Tosya ''köy'' olsa bu iş bu kadar bekletilmez.Ne sıfır asfalt var, nede parke...

Halk olarak sabretmekten başka çare yok. Hocamıza olan umutlar hızla eriyor.Muhterem hocam da festival hazırlıkları yapıyor bu arada.« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #1 : »

Yerel yönetim, kendisine ait olan rekoru hergeçen gün yeniliyor. Bugun 6 Haziran 2010. Beceriksizlik ve zaafın 38. günü...Çarşı içi kaldırımları aynen yapılmayı bekliyor.Bu bi tevatür. Hayretler içindeyim.

Başkanımızı çayboyuna esnaf ziyaretine (belki bi özüre) bekliyoruz.Tüm mazeret ve itirafları dinlemeye hazırız.« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #2 : »

Ve rekor geldi...

Tarih 8 Temmuz 2010 Perşembe. Tam umudumuzu yitirdiğimiz bi anda çayboyunun tek yönü asfaltlanmaya başlandı.  Zeminin bozulmasıyla yapılması arasında tam 2 buçuk ay geçti ve Belediye Başkanlığı ''hizmet azci'' rekorunu kırdı.Konumu itibaiyle, en fazla bir hafta sürmesi gereken iş, aylarca sürdü.Pardon... Henüz bitmedi. Başlama süreci 2 bucuk ay sürdü...

Tosya tarihinde böyle bir kamu çalışması yapılmamıştı. Yönetim kararsılıklar içinde yeri eşmesi sora asfalt için ihale etmesi tam bir işbilmezlik. Böyle bir hata ''köyde'' yapılmaz.

Mazeret yok değil. Mazeret;sık yağan kırk ikindi yağmurları. Bu tarihler arasında hiç yağmur yağmayan haftalar olmasına rağmen.... Velhasıl bu sebeb çok abes kaçtı ve cemaati birhayli güldürdü.

Esnaf bu işlemlerden sora kurban kesse yeridir. Çok defalar toz kalkmaması için elinde fıskiyelerle sulama yaparken gördüm. Mazot bedava olduğu için; itfaiyenin  sürekli sulama yapması da cabası.

Neticede, ne Kazım Hoca ile ne de Sait Beyle Tosyanın yüzü gülmedi. Yeni bir ''hizmetciye'' ihtiyaç var. Zannetmeyin ki bu politikacı Naci Bey.

Merhum Karagülle ve Kulakları çınlasın Mümtaz Yücel gibi sahsiyetleri lamba ile arar olduk.Teminatsız vaadlerle sandığa giden Tosya seçmeni, emekli memur ve müteahhitlerle hak ettiği gerçek hizmeti almış değil.

Tek taraflı yasal yargı yolunun açılabilmesi için; Vaadelerini noterden tastik ettirmeyen siyasetçiye oy vermemek en akıl karı.

« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
alpertuncga
Yeni Üye

Offline Offline

Mesaj Sayısı: 2


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #3 : »

  Eleştiri dediğimiz şey kendi içinde tutarlı olmalı. Eğer insan karşısındakini kör, sağır veya düşünme özürlü kabul eder ve ben aklıma geleni söyleyeyim nasıl olsa meydan boş diye üfürürse, gülünç duruma düşmekten kendini kurtaramaz.
  Yolların asfalt atma amacıyla uzun süre önceden kazıldığı ve  düzeltme çalışmalarının yapıldığı doğrudur, o tarihten bu günlere kadar, neredeyse her gün yağmur yağdığını herkes görürken, (yağmurun altında asfalt atılmayacağını bildiğinizi varsayıyorum) ve dahi yağmur yağmamış olsaydı şimdiye kadar çoktan biteceğini anlamış olmanız lazım.
   Sait Beyle Kazım Başkanımız mukayese edilip ikisinden de Tosya fayda görmedi yazılmış. Bu mukayesenin sağlıklı yapılması için önce beş yıllık sürenin bitmesini beklemek gerekmez mi, eğer eleştirilere devam edilecekse lütfen tutarlı olalım ve iyi şeyleri de görüp yazalım, mesela belediye persomneline  bu dönemde yapılan zammın geçen dönemde yapılamadığını hatırlayalım, geçen dönemde de asfaltın bir türlü  atılmadığını hatırlayalım, uzutacak o kadar malzeme var ki...
Logged
alpersubasi
Profesyonel Forumcu
*****
Offline Offline

Mesaj Sayısı: 201


Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #4 : »

Sevgili kardeşim, keşke üfürüyor olsam ve gülünç duruma ben düşsem. Yağmur meselesi sığınacak en küçük daldı ve yapılıyor. Yağmur inşaate başlamadan önce de vardı. Başladıktan sonra hiç yağmur damlamayan hafta dahi oldu. İspatını istersen meteorolojide almak mümkün... Bu alenen hata veya istismar.

İşci meselesine gelince mevcut kadro işcilerinin aldığı maaş kadar, şirket üzerinden çalıştırılan işcilerin maaşlarıda önemli. Denecek ki; özel şirketin ödediği tasarrufu elimizde değil.  Peki yönetim hangi işciyi şirket üzerinden Belediyede istihdam edeceği tasarrufu şirketin tasarrufunda mı? Sayın Sait Gülabacı, kulakları çınlasın belediyeyeki kadro meselesinde Sayın Oruçöz gibi davransaydı. Şimdi bahsettiğiniz işci maaşlarının artırımını bile konuşamıyor olurduk.

Her nereye bakılırsa bakılsın tuttuğumuz yer elimizde kalıyor.

Belediyede bazı işlerin encümen tarafından yaptırılmadığı veya engel olunduğu söylenerek propeganda yapılıyor. Belediye başkanının sorumluluğu düşürülüp bahaneye kamufle etme anlayışı kamuoyunda rağbet gördüğü zannediliyor.

Kamuoyu neticede işin mahiyetine bakar. Kişinin ayinesi iştir. Lafa bakılmıyor. Kısır çekişmeler ve sürekli dirsek temasları Tosya yı hergün geri götürüyor. Alternatiif var mı peki?

Şu an yok. Akp encümeni eğer iş yaptırmıyorsa yaptırmadığı işler basın toplantısıyla halk ile sürekli paylaşılmalıydı. Fısıldamak konuşmamaktan daha kötüdür. Demek MHP yönetimi böyle bir endişe hissetmiyor. Alan razı veren razı.Akp razı. Mhp razı.
« Son Düzenleme: Gönderen: alpersubasi » Logged
Sayfa: [1] Yukarı git Yazdır 
« önceki sonraki »
Gitmek istediğiniz yer:  ', $txt['smf52'], '
'; } // Don't show a login box, just a break. else echo '
'; // Show the "Powered by" and "Valid" logos, as well as the copyright. Remember, the copyright must be somewhere! ?>
Pagerank
Powered by SMF 1.1.4 | SMF © 2006, Simple Machines LLC
Joomla Bridge by JoomlaHacks.com