Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

dilki

( tilki )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
Merhaba... Yazdır E-posta
Sunday, 01 July 2007

Active Image

 

 

Solmaz Akça
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır


Bazen "merhaba" demek, "hoşçakal" ya da "elveda" demekten daha zordur. Çünkü her "merhaba" önyargıları aşmak için uzatılmış bir eldir. Ve elinize uzanmayan her el içinizde birşeyleri kırar. Bu yüzden korkuludur, endişelidir, heyecanlıdır benim "merhabalarım"... Bu ilk gözgöze geliş anı umarım hem sizler, hem benim için uğurlu olur. Bu ilk yazı bir tanışma yazısı olsun istedim. Tebessümüme karışan heyecanla sizlere tekrar "merhaba" diyorum. Ve biraz kendimden bahsetmek istiyorum.

Aslında kendimi anlatabilecek, ifade edebilecek bir insan olabilseydim keşke... Ama bu o kadar zor ki! Kelimeler mi kifayetsiz kalıyor, yoksa ben mi zorlanıyorum bu konuda bilemiyorum! Sanırım ifade edebilecek gücüm olsaydı kendimi, yazdıklarımın arkasına saklanmazdım bir korkak gibi. Yazdıklarım hem ben, hem de ben değil anlayacağınız... Kısaca anlatmak lazımsa kendimi, deniyorum alt satırlarda...

İstanbul''un şirin semtlerinden biri olan, arnavut kaldırımlı yokuşu şu anda asfaltla çirkinleştirilen Paşabahçe''de merhaba dedim hayata. Adımı koyan isim babam, sanırım doğumumla anlamıştı gözyaşlarına ne kadar yatkın olacağımı. Bu yüzden, adı "Solmaz" olsun bu kızın demiş. Orta okulda yazmaya başladım. Lisede kompozisyon yarışmalarında birincilikler aldım. Ticaret Lisesinin sayılarla kokan koridorlarını aştıktan sonra, Anadolu Üniversitesi, Açık Öğretim Fakültesinde "yönetim organizasyon" okudum bir sene. Sonra baktım ki olmuyor, yürütemiyorum, anlamıyorum, sıkıldım. Pera Güzel Sanatlar Akademisi'' nin Tiyatro bölümünün sınavına girdim ve kazandım. Tiyatro okudum. Okulda okurken bir yandan da oyunculuğa başladım. Dublaj yönetmeni bir abim yazdıklarımı okudu. Değerlendir yazdıklarını, dedi. Yazmaya başladım. Maltepe Üniversitesinde "Yaratıcı Yazarlık" derslerine katıldım. Sonrasında da yazmaya devam ettim. Birçok yerde yazılarım yayınlandı. Derleme olarak hazırladığım "Canım Öğretmenim" adlı ilk kitabımı tüm öğretmenlere adadık.

Kısaca beni tanıdığınıza göre, yakında yazılarımla daha sıcak bir iletişim kuracağımızı düşünüyorum. Sevgilerimle...


Görüntüleme sayısı: 3493

  Yorumlar (26)
Re: Tosya Belediyespor'dan kötü gidişe d
Yazan Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır website, 16-11-2005 10:17
yaw şu takıma taraftar lazım destek olalım bu böyle gitmez, tosya esnafının ve ileri gelenlerininde duruma el atması lazım
Merhaba...
Yazan kurt_2023, 03-07-2007 05:03
Sitemize HOŞGELDİNİZ, Sefalar getirdiniz....
Merhaba...
Yazan ahmet_23, 03-07-2007 08:01
tbkr ediyorum güzel yazılarınız var
Merhaba...
Yazan HEKEN, 03-07-2007 09:02
Sayın Solmaz AKÇA, 
Öncelikle ilçemizin ve insanımızın gündeminin oluşmasına, ülkemizin her tarafında yaşayan hemşerilerimizin ilçemizle ilgili en taze haberleri okuduğu bu sitenin ilk kadın köşe yazarını kutluyor ve aramıza hoşgeldiniz diyorum. 
 
İlk başlarda okunmadığınızı hissedersiniz, bu okunmadığınız manasına gelmez, ancak Tosyalı okuduklarını size belli edecek işaretlerden uzak durur, ama belli bir süre sonra dost sohbetlerinde, toplantılarda vb yerlerde yazdıklarınız tartışılır, konuşulur olur. Hakkınızı da ilk karşılaşmanız da verirler, sitayişte veya serzenişte bulunurlar işte o zaman okunduğunuzu bilirsiniz. 
 
Sizi aramızda görmek memnuniyet verici, renk katacağınızdan şüphem yok, seviyemizi ve kaltemizi yükselteceğinizi umarak başarılar dilerim. 
 
Hüseyin EKEN
Merhaba...
Yazan ibocan_37, 03-07-2007 09:11
Solmaz Akça hanımefendi, hoşgeldiniz. Umarım yüzünüzdeki tebessüm hiç solmaz. Bunu yazılarınıza da yansıtacağınızdan hiç şüphem yok. Tüm yazılarınızda başarılar. Tekrar hoşgeldiniz...
Merhaba...
Yazan zat, 03-07-2007 11:25
Yazılarını ilgiyle takip ettiğimiz değerli hemşehrimiz Solmaz Hanımı Tosya.gen.tr ailesinde görmekten memnun olduğumuzu belirtmek istiyorum. Kısa süre içinde yeni katılacak olan bayan yazarlarımızla sitemizin yazar kadrosunun ve yayın içeriğinin zenginleşecek olması mutluluk verici... 
 
Solmaz hanıma aramıza hoş geldiniz derken, yazılarını takip edeceğimizi ve beğeniyle okuyacağımızı da ifade etmek istiyorum.  
 
Tüm ziyaretçilerimize de solmaz hanıma da hayırlı olsun...
Merhaba...
Yazan nevzateski, 03-07-2007 13:00
Hoşgeldiniz Sitemizin sanıyorum ilk bayan yazarı. Tosya Gen Tr ye çok şey katacağınızdan eminim.Hayırlı osun
Merhaba...
Yazan meldacaa_06, 03-07-2007 14:28
Alışkanlıklarım var... 
Vazgeçemediklerim... 
Müptelası olduğum dizilerim, şarkı sözlerim.  
Güneşli günlerim var,  
fırtınalı sabahlarım, aşka aşina akşamlarım,  
yağmurlu gecelerim.  
Bağımlılığım var... O da SENSİN. 
 

Merhaba...
Yazan coskun, 03-07-2007 15:01
hoş geldin, sefa geldin. 
burda da beğeni toplayacağını umuyorum. 
saygılarımla.
Merhaba...
Yazan cuneytozil, 03-07-2007 15:39
Hoşgeldiniz Sevgili Solmaz AKÇA...
Merhaba...
Yazan smac, 03-07-2007 19:05
RASTGELEEEEE... 

Merhaba...
Yazan hasancaglar, 03-07-2007 20:16
Tosya'ya evinize hoşgeldiniz.  
Sevgi tadında yazılarınızın mübtelası olacağız.
Merhaba...
Yazan Misafir, 03-07-2007 23:23
Yorum gönderen, hoşgeldin diyen, yüreği sevgi ile çarpan herkese teşekkürler... Beni böyle sıcak karşılamanız inanın şevklendirdi beni. Sizlere ayrıca teşekkür etmek istedim tekrardan... Sevgi dolu yüreğinizden huzur eksik olmasın inşallah... 
 
Solmaz Akça
Merhaba...
Yazan hakanertas, 04-07-2007 14:10
Hoşgeldiniz... 
 
Hakan ERTAŞ
Merhaba...
Yazan EROLTEK, 04-07-2007 14:30
Hoş geldiniz sefalar getirdiniz, şeker ve kolonya alırmıydınız...
Merhaba...
Yazan muallim, 04-07-2007 19:01
Sizi siz yapan değerlere merhaba...
Merhaba...
Yazan zayten, 04-07-2007 19:16
Hoşgeldiniz Solmaz Akça
Merhaba...
Yazan ali_, 05-07-2007 18:25
Hoş geldiiz sefalar getirdiniz! der. 
 
Mahlukatın en şereflisi olmakla beraber, aciz olarak yaratılan insan, yaşayabilmesi için başkasına muhtaçtır. Bu ihtiyaç insanları, beraber yaşamaya, kardeş olmaya sevketmiştir. 
 
Sevgi, Cenab-ı Hakk?ın kullarına hediyesidir ve yalnız ondan gelir. Birlik beraberlik, evvelâ kalplerde hasıl olur, sonra da fiillere akseder.  
 
Muaşeret kaidelerinin başında hoşgörü sahibi olmak gelir.kusur ve hataların sahiplerini bağışlayıp hoş görmektir. ?Hoş gör ki hoş görülesin.? 
 
İnsan insan olursa nefsten gelen öfkeyi terk etmekle insandır. Edeb; ruhta yerleşen ve hareketlerimizi kontrol altına alan bir melekedir. Bir bardak su bile olsa bize yapılan bir iyiliğe karşı teşekkür etmektir.  
 
Çünkü güleryüzlü tatlı dilli olmak, muhabbetin bağıdır.ve insanlarla konuşurken, muhatabımız bizden küçük bile olsa, nezaketten ayrılmamalıyız.işde en güzel mahluk olarak yaratılan insanada bu yakışır. 
 
Muhabbetle sevgi ile Mevla,ya emanet olunuz.
Merhaba...
Yazan mutaf_37, 08-07-2007 01:31
Merhabalar Solmaz Hanım; 
 
Öncelikle Tosya Gen.tr'ye hoşgeldiniz..Kendinize ait sitenizden anladığıma göre yazılarınızın genellikle "doğa, insan ve hayat sevgisi"üzerine olacağını tahmin ediyorum. Umarım yanılmam ve bu tür konularda yazılarınızın yoğunlaşmasını temenni ederim..Çünkü bu sitenin bu tür konulara ihtiyacı olduğuna inanıyorum.. 
 
Şimdiden başarılar diler, iyi günler dilerim.. 

Merhaba...
Yazan ademgulenc, 09-07-2007 21:16
bu toprak senden cok sey bekliyo hoşgeldin
Merhaba...
Yazan Misafir, 10-07-2007 15:25
Merhaba, 
hosgeldiniz oncelikle, sizin gibi yazmayi seven ama kagida dokemeyenlerin hayalleri sizde gercek olur umarim.. 
 
Filiz Cvk
Merhaba...
Yazan The_RoCk, 13-07-2007 12:06
merhaba öncelikle hoşgeldin.edebiyatın güçlüye benziyor.böyle akcı yazılarının devamını bekliyoruz.ancak yanılmıyorsam gelişmede biraz abartıya kaçmışsın biraz yalan olur birazdan daha fazla ama genede hoş olmuş.kolay gelsin.
Merhaba...
Yazan kaizen, 20-07-2007 17:22
SİTENİZE GİRDİM.ŞİİRLERİNİZDEN ZİYADE SES TONUNUZ İLGİMİ ÇEKTİ.KULAĞA HOŞ GELEN BİR YAPISI VAR... 

Merhaba...
Yazan Misafir, 28-07-2007 10:44
Merhaba demek o kadar da zor olmasa gerek he? 
Bence gayet başarılı bir merhaba olmuşş,tebrikler... 

Merhaba...
Yazan miss_gs, 01-08-2007 09:53
Merhaba demek o kadar da zor olmasa gerek he? 
Bence gayet başarılı bir merhaba olmuşş,tebrikler...
Yazan asker sedat, 18-04-2009 14:23
merhaba

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım