Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

umoğr itme

( üzülme )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa
O Zaman Anlarsınız... Yazdır E-posta
Tuesday, 22 July 2008

Active Image

 

 

Solmaz Akça
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  


Ne kadar acı çektiğimi ancak bir gün benim kadar sever ve sevdiğinizi kaybederseniz anlarsınız.

İçimde korkak, gözü yaşlı bir kız çocuğu var. Sen bilmezsin belki ama ben biliyorum seni ne çok sevdiğini. Çünkü o küçük kız çocuğunu hayatı boyunca kimse senin gibi sevmedi. Sen o çocuğun kahramanıydın onu kötülüklerden kurtaran. Sen o çocuğun kahramanıydın her düştüğünde el uzatan...

Öyle sahici bakarmışsın ki ona, içi titrermiş. Gözlerini hiç kapama istermiş. Gözlerin okşarmış sanki onun inatçı saçlarını. Öyle bir tutmuşsun ki mesela elini, o çocuk umutlarını kelepçelemiş sana. Bırakmak istememiş kalbini sana. Çok savaş vermiş ama sonunda olan olmuş. Senin için deli divane aşık oluvermiş. Hani derler ya aşk önce insanın gözünde, sonra gönlünde büyür diye; sen önce kahramanlıklarınla gözünde büyümüşsün onun... Engelleyememiş sana olan sevgisini, zaten engellemek de istememiş.

Gitmeden bir gece önce sen, çocuk anlamış son kez geldiğini eve. Oysa sen bir daha gelecekmişsin, girecekmişsin gibi o kapıdan rahatmışsın. O gece çocukla hiç konuşmamışsın, uzun uzun öpmüşsün vedalar gibi. Ve sarılmışsın, son kez hissetmek ister gibi. Kız çocuğum kollarında uykuya dalmış bir ara. Rüyasında beyaz bir kefenle atılıyormuş toprağa. Tam da nefes nefese toprak üstüne atılırken uyandırmışsın onu. Artık herşey belliymiş, çocuk gideceğinden eminmiş. Ağlamış çocuk o gece sana duyurmamaya çalışarak. Ama sen görmüşsün uyugezer halde onun köşeye sinmiş ağlamaklı halini. Tutmuş elinden kaldırmış, yanına yatırmışsın sarılarak.

Biliyor musun? O gece sabaha kadar hiç uyumamış çocuk. Seni seyretmiş. Kapalı gözkapaklarının ucundaki kirpiklerin minik kıpırdanışını, hafif aralık dudaklarının mırıldanışını, çökmüş yüz hatlarının hoyratlığını, uzun ince parmaklarının sıcaklığını... Her hareketini hafızasına kazımış, ezberler gibi. Sonra sabah olmuş. Sen; görüşmek üzere, deyip çıkarken tutmuş ellerini. Gözlerine bakmış uzun uzun ve dudaklarından içeri hep mutlu ol, diye bir dilek üflemiş. Gülümsemişsin... İyi bak kendine, demişsin. Çocuk; hoşçakal, demiş sana. El sallamış ardından gözyaşlarıyla sana. Ve gitmişsin, gittiğin yerden bir daha dönmemişsin. Biraz önce toprağını attım. Sensizliğe dayanamadı, rüyasında gördüğü kefenle içimdeki çocuk şimdi gömüldü. Sen yoksun, o da yok şimdi... Ne kadar acı çektiğimi ancak bir gün benim kadar sever ve sevdiğinizi kaybederseniz anlarsınız.

www.solmazakca.net


Görüntüleme sayısı: 1694

  Yorumlar (5)
Yazan neminarin, 22-07-2008 08:26
Görüntüleme sayısı: 1 ;) 
 
ilk defa başıma geldi... ilk ben tıklamışım yahu.. 
 
böyle kendine aşık edip, sonra çekip giden tipler vardır yaa. akıllara zarar... 
 
güzel yazı eline sağlık...
Yazan coskun, 22-07-2008 08:40
Güzel yazı Solmazcığım, kalemine sağlık.
Yazan MERYEM, 26-07-2008 18:25
bence saçma
YAZILMIŞSA MUAHKKAKİ BİR DEGERİ VARDIR
Yazan MAHİR_37, 01-08-2008 20:49
ELLERİNE SAĞLIK KARDEŞİM
DOĞRU SÖZE NE DENİR
Yazan foto__fatih37, 06-08-2008 15:00
ELİNE KALEMİNE KLAVYENE SAĞLIK

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım