Online Sayaci 1Kayıp Parola?

Kim Online

Şu anda 1 misafir bağlı

Tosya Sozlugu


PROGRAMI İNDİR

FORUMDA SÖZLÜK

seklenmek

( taklit etmek )

Kastamonu Bibliyografyası - Mehmet Yılmaz
Anasayfa arrow Köşe Yazarları arrow Solmaz AKÇA arrow Ölüler Evi
Ölüler Evi Yazdır E-posta
Monday, 24 August 2009

Active Image

 

 

Solmaz Akça
Bu mail adresi spam botlara karşı korumalıdır, görebilmek için Javascript açık olmalıdır  


Ölüler evinde bir sessiz ruhtum yarı çıplak. Ayaklarım acıya batmıştı ve gözlerim soğuk bir manzaraya bakıyordu. Ellerim kanlıydı, kalbim sökülüp yerinden koparılmıştı. Güneş yoktu ama bulutlar pamuk gibi serpilmişti gökyüzüne. Ardımda kara kaplı bir defter vardı. Ve saklamaya çalışıyordum onda kalan hatıraları, yaşanmışlıkları...

Bir kuru dallı ağacın gölgesinde kalmıştım. Kökleri açıktaydı ve hafif  kibirli bir hali vardı. Kendine bakmadan acımasız gürültüler çıkarmaktaydı. Bir aynanın sırrına dökülmüştü dilsizliğim, dile getirememezliğim. Yarınlarımı yakmıştım ve demir atmıştım. Çoktan son vermiştim yaşananlara... 

Okuduklarım çoktan anlamını yitirmişti. Harfler birbirinin içine girmiş, anlamsızca dizilmişlerdi. Sanki anlamsızlığın içinde, bir anlam oluşturmak ister gibiydiler.  Birbirine dokunan sessiz sakin varlıklardı onlar. Ve anlatmak istediklerinde, yan yana dizilip büyüyerek cümle olabildiklerinde, nasıl da çığlık olup haykırırdılar... Peki şimdi neyi protesto ediyorlardı? Ve neden ölüler evinde böyle anlamsızca içiçe girmişlerdi? 

Şeytan söylediklerimi çoktan alıp kaçmıştı. Ve mektuplar yanalı uzun zaman olmuştu. Bir ateş gibi sinsice gülümsemişti ve arındığımı sanırken beni günaha çekmişti. Tövbe etmiştim. Sabır çekmiştim. Yalvarmıştım... Sonunda ben de ölüler evinde yerimi almıştım.

Kapım vardı, açıktı. Ayaklarım tuzlu sular içinde, hüzünle yere bakmaktaydı. Kapımdan dışarda bir gemi durmaktaydı. Ve son bir çığlık atıp, beni son birkez yanına çağırmaktaydı. Aldırmadım, açık tüm kapıları içimde kapattım. Aldırmadım... Ölüler evinde ben, sessiz bir ruh olarak kaldım.

www.solmazakca.com 


Görüntüleme sayısı: 1591

  Bu yazıya ilk yorumu yazın

Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
Lütfen sisteme giriş yapın veya kayıt olun.

 
© 2018 Tosya.Gen.TR - Tosya'nın Sesi
tosya.gen.tr sitesi Joomla tabanlidir.
Web Tasarım